• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۱:۲۹

شهرستان درمیان رکورد دار بیشترین کارگاه خانگی هنرهای دستی


طی ۶ ماه گذشته تعداد ۳۵ کارگاه خانگی در سطح شهرستان درمیان در رشته های صنایع دستی فعالیت خود را آغاز کردند.

 

IMG_8281

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مسئول میراث فرهنگی درمیان گفت: صنایع دستی می تواند به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد صنعتی که می تواند بر اقتصاد هر خانواده تاثیر بسزایی داشته باشد و باعث تحول اقتصادی هر خانواده ایرانی شود در همین راستا میراث فرهنگی شهرستان با اصل شعار آموزش و اشتغال در شهرستان با همکاری سایر نهادها و شرکت های تعاونی صنایع دستی شروع به برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی در رشته های پارچه بافی و جاجیم بافی بخصوص روستاهای آسیب پذیر نمود.

صالحی افزود: پس از کسب مهارت های لازم در این رشته ها با حمایت از این هنرمندان و تجهیز کارگاههای خانگی فعالیت خود را آغاز نمودند. تولیدات این هنرمندان بصورت سفارشی یا توسط شرکت های تعاونی صنایع دستی از آنها خریداری می شود تا دلگرمی برای این عزیزان برای ادامه فعالیت باشد. با همین هدف در شورای فرهنگ عمومی شهرستان برای خرید محصولات صنایع دستی توسط ادارات مصوب شد تا مقداری از زحمات آنها برطرف و باعث ایجاد شور و نشاط برای تولیدات محصولات بیشتر و با کیفت عالی شود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."