• تاریخ خبر : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۱۴

صدور کد ناجا به صورت سیستمی در روز جهانی راهنما عملیاتی شد


شناسه ١۶ رقمی یونیک ومنحصر به فرد پلیس گامی بلند برای راستی آزمایی نهادها و دستگاههای إجرائی حوزه گردشگری کشور است.

 آناهید نیوز- سرهنگ داود محمدی ریاست محترم حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه در حاشیه مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری در دوم اسفند ماه و باحضور  اعضا جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و در حضور تنی چند از اعضا شورای شهر و معاونت سازمان میراث فرهنگی وروسای جامعه هتلداران و جامعه تورگردانان که در موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت:با عنایت به عدم درج مهر ورود و خروج وهمچنین عدم درج روادید در گذرنامه اتباع خارجی شناسه ١۶ رقمی منحصر به فرد پلیس زمینه ارائه خدمات مطلوب و مطمئن برای نهاد های خدمات دهنده به گردشگران خارجی فراهم آورده است، پلیس جهت خدمات بهتر به گردشگران خارجی و اسان نمودن سفر انها اماده ایجاد بستر و ارائه اموزش های لازم به هتلها بانکها بیمه ها و آژانس ها و کلیه نهادهای وابسته به گردشگری است.

وی در ادامه عنوان داشت با پیگیری جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و همکاری و مساعدت پلیس مهاجرت و گذرنامه صدور کد ناجا بصورت سیستمی و با محوریت نقش راهنما در روز جهانی راهنما عملیاتی شد.

این مقام انتظامی با ذکر نمونه هایی از خدمات ارائه شده به گردشگران خارجی توسط پلیس ایران گفت در حالی که این خدمات جز وظایف عادی و همیشگی ناجا بوده است اما از منظر گردشگران خارجی پیگیری های پلیس کشورمان رضایت بخش و قابل تقدیر تلقی شده و حتی در مقایسه با عملکرد پلیس کشورهای صاحب نام در گردشگری دنیا برجسته ارزیابی شده است .

سرهنگ داود محمدی سیاست تسهیل و تسریع در خدمات مرزی مطابق با استاندارهای بین المللی و با الکترونیکی شدن فرایندهای کاری و کاهش دخالت انسانی را از اهداف پلیس و نهادهای وابسته دانست که عدم درج مهرها و روادید را در راستای همین خط مشی دانست .

وی از تسهیلات مرزی پلیس به پیشگامی ناجا در عملیاتی کردن منطقه ازاد اروند کنارپس از ١٢ سال و تاثیر مثبت ان در سفر بیش از یک میلیون گردشگر از این طریق اشاره کرد. در ادامه این مقام انتظامی ابراز داشت پلیس اماده  برگزاری کارگاههای اموزشی با همکاری معاونت اموزشی سازمان میراث فرهنگی برای راهنمایان و سایرنهادهای وابسته می باشد

در اخر ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی راهنمایان بر نقش فوق العاده راهنمایان تور در کاهش تخلفات و جرائم در حوزه گردشگری از منظر پلیس تاکید کردند .


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."