• تاریخ خبر : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۲:۰۹

طرح یک فوریتی وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی مهرماه در صحن مجلس مطرح می شود


رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی از مطرح شدن طرح یک فوریتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مهر ماه در صحن مجلس برای تصویب خبرداد.
آناهید نیوز- جبار کوچک نژاد در گفت و گو با خبرنگار آناهید نیوز با اعلام این خبر و با اشاره به طرح وزراتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح یک فوریتی در مجلس رای آورده است.

 

 

مجلس

 

وی در پاسخ به اینکه چرا تا کنون کمیسیون های تخصصی و مرکز پژوهش های مجلس درباره طرح وزراتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی به اجماعی نرسیده اند وهرزگاهی این طرح مطرح و دوباره به حاشیه می رود گفت:در رابطه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که تبدیل به وزارتخانه بشود و این طرح یک فوریتی در مجلس رای آورده و البته شاید با قانون برنامه ششم تعارض داشته باشد، چون در قانون برنامه ششم، ما سالانه ۱۵ درصد از حجم ضروریات راکاهش می دهیم و این یک مشکلی است، بعد اگر ما بتوانیم مجلسی ها را قانع کنیم، که وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی از ضروریات است و در همین حجم سازمانی تبدیل به وزارتخانه بشودوگسترش تشکیلاتی نداشته باشد شاید بتوان کمیسیون اجتماعی را، قانع کنیم که این طرح در صحن رای بیاورد.

وی اضافه کرد: در این رابطه نیز طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی در کمیسیون های اجتماعی مطرح است ودرصدد هستیم که این طرح رای بیاورد. کارها و فعالیت های زیادی در این میان انجام شده است کمیسیون تخصصی شکل گرفته است و چند جلسه هم تشکیل شده است، دستگاه های مختلف حضور پیدا کرده اند، امید داریم که به سرعت بعد از این تعطیلات مجلس درصحن مطرح شود.

 

 

کوچکی-نژاد1

 

او در صحبت هایش درباره مطرح شدن طرح یک فوریتی وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت:بعد از تعطیلات تابستانی دوم و در مهر و آبان ماه انشالله که بتوانیم در صحن به تصویب برسانیم.
وی به تغییر ناکارآمد روسای سازمان میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: با وازرتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی شاید تغییر روسا حل بشود. چرا که دولت هر کسی را که بخواهد نمی تواند رئیس سازمان قرار بدهد و مجلس باید رای اعتماد بدهد.و حتما مجلس به تخصص توجه می کند و اگر غیر متخصص نباشد رای نمی دهد و ثبات مدیریت برای سازمان پیش خواهد آمد و تا الان اینطور شده است که گردشگری حیات خلوت بوده است و ما امید داریم که به وزارتخانه تبدیل کنیم.

وی با اشاره به حضور مونسان در سازمان میراث فرهنگی گفت: مونسان در مناطق آزاد بوده است و بحث های گردشگری را می فهمد و امیدواریم که تا زمان وزارتخانه شدن مجلس ایشان بنوانند کار خودشان را تثبیت کنند و دولت هم به فکر تغییرات در سازمان میراث فرهنگی نباشد
کوچک نژاد توضیح داد: تخصص در انتخاب ریس سازمان میراث فرهنگی بسیار مهم است و باید از بدنه خود سازمان کسی سکانداری این مجموعه را به عهده بگیرد.و افراد خارج از دستگاه نتوانسته اند به خوبی سازمان را مدیریت کنند.نیروی برون سازمانی که مدتی ماندند و رفتند ، آسیب جدی به این سازمان وارد کرده است وامید داریم که این حرکت از این به بعد کند بشود و ما به سمت تثبیت مدیران حرکت کنیم

کوچکی نژاد در ادامه درباره تشکیل کمیسیون مستقل برای گردشگری در مجلس متذکر شد: در حال حاضر ما می خواهیم آیین نامه داخلی مجلس را تغییر دهیم و دراین رابطه پیشنهادی هم نوشته و چاپ شده است که یک کمیسیون تنها و مشترک شکل بگیرد و این خلاف آیین نامه داخلی مجلس نیست و مشکلی هم ایجاد نمی کند وما به جای ۱۴*۱۵ به ۱۶*۱۵ میرسیم. این طرح در حال پیگیری است که بتوانیم در صحن علنی مجلس مطرح کنیم و و رای بیاوریم.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."