• تاریخ خبر : یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۳:۲۴

عوارض خروج به مسافرانی که سفر نکرده اند،بازگردانده می شود


معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: عوارض خروج از کشورِ مسافرانی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند، به صورت سیستمی به آنها بازگردانده می شود.

آناهید نیوز- «محمد مسیحی» افزود: برای رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از کشور، امکان پرداخت وجوه مزبور از طریق درگاه های اینترنتی بانک ملی ایران به نشانی اینترنتی www.bm.i.ir و سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat..ir فراهم شده است.

وی اظهار کرد: استرداد سیستمی عوارض خروج از کشور برای اشخاصی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند نیز از طریق سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir امکان پذیر است.

 

 

گذرنامه

 

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، معاون این سازمان با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور صرفا باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت گیرد، گفت: در صورت درج اشتباه شماره ملی، امکان خروج مسافر از کشور با رسید مزبور میسر نیست.

 

مسیحی اضافه کرد: استرداد عوارض خروج از کشور صرفا به حساب شخصی که شماره ملی وی در رسید پرداخت درج شده واریز می‌گردد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به عدم محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هر سال، در صورتیکه امکان استفاده از وجوه واریزی به دلیل عدم خروج میسر نشد، می‌توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده کرد؛ لذا نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."