• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۲۳

«قلب ایران» از مرز ریلی سرخس وارد کشور می شود


بیست و هفتمین قطار گردشگری خارجی که «قلب ایران» نامگذاری شده با گردشگرانی از هشت کشور ۱۵ مهرماه از طریق مرز ریلی سرخس وارد کشور می‌شود.

آناهید نیوز- این قطار از مبداء مسکو حرکت و پس از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان وارد ایران خواهد شد و در آن گردشگرانی از کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، سنگاپور، آمریکا، مالزی و روسیه نیز حضور دارند.

 

 

قطار

 

در این سفر گردشگران خارجی از شهرهای تهران، مشهد، کرمان، راین، یزد، اصفهان، شیراز، کاشان، اراک، شوشتر، شوش، ورسک و پل سفید بازدید می کنند و با فرهنگ و تاریخ مردم ایران آشنا می شوند.

از سال ۹۳ قطارهای گردشگری، با هدف توسعه گردشگری و شناساندن راه‌آهن راه اندازی شده اند. شمار زیادی از گردشگران خارجی به وسیله این قطارها از نقاط مختلف کشورمان بازدید کرده‌اند. این قطارها معمولا در مسیرهایی سیر می کنند که دارای بیشترین جاذبه های گردشگری است و به عقیده فعالان حوزه گردشگری، حضور قطارهای گردشگری بین المللی در ایران، اقدام بسیار موثری در تبلیغ و جذب گردشگران خارجی به شمار می رود.

از جمله این قطارها می توان به قطار هزار و یک شب و قطارگردشگری عقاب طلایی اشاره کرد.

قطار گردشگری عقاب طلایی، معروف به هتل پنج ستاره چرخ دار است و حدود سه سال قبل ایران را در سفرنامه هایش وارد کرده و با مشخص کردن مسیر ویژه «جواهران پارسی»، ایران را به باشگاه مقاصد قطارهای پنج ستاره وارد کرد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."