• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۴:۰۱

مالکان بناهای تاریخی مراقب دام کلاهبران در پوشش انجمن های میراث فرهنگی باشند


رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: انجمن های مردمی در حوزه میراث فرهنگی که به دنبال فعالیت مدنی و شفاف در چارچوب قانون هستند باید مجوز فعالیت خود را از وزارت کشور و تایید سازمان میراث فرهنگی دریافت کنند.

آناهید نیوز- خسروآبادی گفت: وزارت کشور متولی صدور پروانه فعالیت انجمن های مردم نهاد است و افرادی که در پوشش انجمن غیرقانونی در حال فعالیت می باشند بعضا به دنبال سودجویی از مالکان خانه های تاریخی هستند ، چندین عنوان شکایت از انجمن های غیر قانونی در حوزه میراث فرهنگی اعلام شده که این افراد نسخه های فراقانونی را به مالکان بناهای تاریخی تجویز کرده اند.

 

 

1061754_191

 

مدیرکل میراث فرهنگی گفت : لیست افراد شناسایی شده که بعضی از آنها با نام مستعار در حال فعالیت می باشند به اداره کل اجتماعی استانداری تهران اعلام شده تا پس از اجماع از طریق قانونی و حقوقی با این افراد و سایت ها برخورد شود.
وی ادامه داد : این انجمن های غیر قانونی معمولا توسط یک یا دو نفر اداره می شود در صورتی ملاک انجمن ها یک فعالیت اجتماعی است که باید توسط یک هیات موسس ۹ نفره تاسیس و اهداف فعالیت آنهادر اساس نامه به طور واضح به وزارت کشور اعلام شود.
خسروابادی از مالکان بناهای تاریخی خواست از اعتماد به افرادی که در پوشش انجمن های میراثی مراجعه می کنند خوداری کنند و از در اختیار قرار دادن مدارک و اسناد بنا برای آنکه راهکاری برای خروج از ثبت و تخریب بنا دریافت کنند به جد امتناع کنند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."