• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۲۱

مجموعه امامزاده عون ماسوله مرمت شد


مدیر پایگاه تاریخی ماسوله از مرمت امامزاده عون خبر داد. این امامزاده در مرکز شهر تاریخی ماسوله قرار دارد و بنا به مستندات تاریخی قدمت بنای آن به دوره ایلخانی می رسد.
آناهید نیوز- درحال حاضر در ماسوله سه امامزاده وجود که یکی از مهمترین این بقاع مجموعه امامزاده عون است که از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در مرکز ماسوله واقع شده است.

 

 

emamzadeh oun

 
«مصطفی پورعلی» مدیر پایگاه شهر تاریخی ماسوله با اعلام این مطلب گفت: در مرمت مجموعه امامزاده عون بن علی تلاش شده است بازشوهای جنوبی مطابق با تصاویر تاریخی بازسازی شوند.
وی افزود:مرمت درگاه اصلی و همچنین کاشی های ازاره مسجد جامع که جزئی از این مجموعه به حساب می آیند از جمله اقدامات مرمتی است که مراحل بعدی مرمت مورد توجه قرار گرفت. این درحالی است که مرمت ضریح چوبی امامزاده و سنگ نوشته های تاریخی موجود در امامزاده نیز توسط کارشناسان احیاء و مرمت شد.
مدیر پایگاه شهر تاریخی ماسوله همچنین بیان کرد: با اینکه براساس مستندات تاریخی بنای امامزاده عون به دوره ایلخانی می رسد اما روی ضریح امامزاده عون تاریخ صفوی نقش بسته است و یکی از سنگ نوشته ها نیز زمان تعمیر بنا را در دوره صفوی ثبت کرده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."