• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۳

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری سمنان خبرداد؛برقراری پرواز در فرودگاه سمنان


‍ مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری سمنان  از راه اندازی  و برقرای پرواز در فرودگاه سمنان خبرداد

آناهید نیوز- محمد جهانشاهی بااشاره به راه اندازی پرواز هوایی گفت: به زودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می‌شود و آژانس‌های مسافرتی می‌توانند در زمینه اجرای تورهای چند روزه برای مسافران و … از این طریق فعالیت داشته باشند.

 

 

جهانشاهی

 

اوگفت:میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش یافته است.

«محمد جهانشاهی» با اشاره به رشدگردشگری خارجی ازابتدای سالجاری نسبت به سنوات گذشته، گفت، ورود ومدت اقامت گردشگران خارجی در استان سمنان نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.

عضو شورای اداری استانداری سمنان افزود: در نظر است مرز هوایی پروازهای فرودگاه شاهرود نیز افزایش یابد و این موضوع در افزایش صادرات محصولات به سایر کشورها و …نیز موثر است.

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری خاطرنشان کرد؛ هفت طرح گردشگری از جمله طرح راهبردی ساماندهی محور شاهرود، بسطام، مجن، ابر، اکو کمپ گردشگری مهدیشهر، ایجاد مجتمع گردشگری در بنه کوه گرمسار، سفره خانه سنتی در شهر سمنان، احداث مجتمع گردشگری در شاهرود و ایجاد طرح حداث روستایی عشایری گردشگری ایل سنگسردردربندمهدیشهر و ایجاد سفره خانه سنتی در شاهروددر دستورکار بررسی قرار دارد

 

وی با اشاره با گشایش نخستین موزه صنایع دستی ایل سنگسر در استان سمنان گفت:موزه صنایع‌دستی ایل سنگسر در شهرستان مهدیشهر افتتاح شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری سمنان افزود : این موزه تلاشی برای رونق صنعت صنایع‌دستی وگردشگری است وهمچنین زمینه ایجاد اشتغال پایدار در منطقه را فراهم می‌کند.

این مقام مسوول ابراز کرد؛ هدف از راه اندازی این موزه دانش افزایی در زمینه هنرهای اصیل فراموش شده و موضوعات پیرامونی مرتبط با آن، معرفی و احیاء صنایع دستی به علاقه مندان، راه اندازی بازار تولید و ارائه این محصولات در بازار فروش و رونق کسب و کار در سمنان می باشد.

 

 

تحقق ۷۸ درصدی از اشتغال تعهد شده در بخش گردشگری

 

مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری همچنین بااشاره به تحقق ۷۸درصدی اشتغال دربخش گردشگری ازابتدای سالجاری تاکنون افزود: این اداره کل با توجه به رسالت دستگاهی در حوزهای سه گانه تخصصی شامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، ایجاد زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را پیش بینی کرده بود که با تلاش و پیگیری کارکنان این اداره کل، تا کنون شرایط اشتغال ۳۱۰ نفر مهیا شده است.

 

این مقام مسوول افزود؛ در این زمینه شهرستان‌های سمنان، سرخه، مهدیشهر و شاهرود توانسته اند به تعهد خود عمل کنند.

 

این مقام مسوول تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده و پروژه های گردشگری که نیمه دوم سال به بهره برداری می‌رسند، میزان اشتغالزایی این اداره کل دو برابر بیشتر از میزان پیش بینی شده خواهد بود.

 

عضوشورای اداری استانداری خاطرنشان کرد؛ در نیمه نخست سالجاری ۱۵۹ شغل در حوزه مشاغل خانگی ایجاد شده و ۲۵ درصد از تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه صنایع دستی و گردشگری نیز اختصاص پیداکرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این اداره بااهتمام ویژه از طرحهای اشتغالزایی حمایت می کندودراین راستا متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح‌های مرتبط با این اداره کل می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت تسهیلات به ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

یک فکر در “مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری سمنان خبرداد؛برقراری پرواز در فرودگاه سمنان”

  1. محمدحسين شفابخش می‌گه:

    جناب جهانشاهًى ازمدیرانً خدوم ودلسوز کرمان بودند که درمدتً کمى خدمات زیادى بشهرکرمان نمودند
    وپتانسیل مقامات خیلى بالاتردارندافتتاح وکمک به راه اندازى هتل کرمانیا درکرمان ازنمونه کارهاى روزهاى اخرخدمتشان درکرمان میباشد.مسلما وجودایشان درسمنان همراه بااتفاقات خوب وخیر درزمینه توسعه صنعت گردشگرى خواهدبود. مدیرهتل تازه تاسیس دوستاره.کرمانیا محمدحسین شفابخش

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."