• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۲۷

مراسم بزرگداشت روز ملی تهران برگزار می‌شود


سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرد: مراسم بزرگداشت «روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی» شنبه ۱۴ مهرماه جاری

آناهید نیوز- علی اعطا افزود: در این مراسم که با همکاری شهرداری های مناطق ۱۱ و ۱۲ پایتخت برگزار خواهد شد از شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی شاخص پایتخت و تهران‌پژوهان سرشناس تجلیل می شود.

 

 

سردر باغ ملی

 

در خبر ارسالی این نهاد ساعت شروع مراسم قید نشده و به خبرنگار ایرنا نیز پاسخ دادند که مراسم صبح روز شنبه ۱۴ مهر خواهد بود.

سردر باغ ملی از بناهای تاریخی پایتخت به شمار می رود که در خیابان امام خمینی(ره) قرار دارد.

برپایه این گزارش، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه این شورا مبنی بر «پیشنهاد به شورای فرهنگ عمومی کشور برای تعیین روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی در سالنامه عمومی کشور» افزود: دراین طرح همچنین مقرر شده شهرداری تهران فارغ از تصمیم شورای فرهنگ عمومی در زمینه «روز تهران روز پایتخت ایران اسلامی» به‌ منظور گرامیداشت و اعتلای نام تهران نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اقدام و گزارش آن را به‌ صورت سالانه به شورا ارائه کند.

عضو هیات رئیسه شورای تهران در ادامه با بیان اینکه با وجود این مصوبه در سال ۹۵ و ۹۶ شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران اقدام جدی در اجرای این مهم نداشته‌اند، اظهارداشت: حدود ۲۳۰ سال از زمانی که آقامحمدخان قاجار تهران را به عنوان پایتخت خود برگزید می‌گذرد؛ با تصویب متمم قانون اساسی مشروطه در ۱۴ مهر ۱۲۸۶ برای نخستین بار تهران به صورت قانونی و بر مبنای رای نمایندگان ملت به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد.

وی افزود: بر همین اساس انتخاب ۱۴ مهر به عنوان روز ملی تهران مبنای مناسبی دارد که برگرفته از نقش و جایگاه مردم است و بخوبی می‌تواند بخش مهمی از تاریخ و هویت شهر تهران را بازگو کند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."