• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۳:۵۳

مرمت مدرسه تاریخی ۹۴ ساله سربیشه خراسان جنوبی


با همکاری شورای اسلامی شهر سربیشه و نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان یادبود نود و چهارمین سالگرد تاسیس مدرسه شوکتیه سربیشه برگزار گردید.

 

IMG_7814

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سربیشه گفت: مدرسه شوکتیه سربیشه که در سال ۱۳۸۹ در فهرست آثار ملی ثبت گردیده جزء اولین مدارس به سبک جدید در ایران به شمار می رود.

نداف مقدم افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته برنامه یادبود تاسیس این مدرسه تاریخی، بعد از بازسازی آن، با حضور معلمین، محصلین و مسئولین استانی و شهرستانی در ۳۱ شهریور در این بنای تاریخی برگزار شد.
وی ادامه داد: در این برنامه ضمن سخنرانی فرماندار و مسئولین مرتبط، با چاپ و نصب بنر مراحل مرمت این بنای تاریخی به نمایش گذاشته شده بود و غرفه هایی از قبیل کارگاه زنده نمد مالی، گلیم بافی و پارچه بافی نیز برپا شده بود که حضار با مراحل مرمت صورت گرفته در این بنا و قابلیت های صنایع دستی شهرستان آشنا شدند.
لازم بذکر است: در پایان شرکت کنندگان با حضور در کلاسی که به صورت نمادین و با میز و نیمکت های قدیمی محیا شده بود عکس یادگاری گرفتند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."