• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۵:۱۱

معاون رییس جمهور:سفرهای نوروزی گران نمی شوند


رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در نشست هماهنگی خدمات سفر از گران نشدن سفر دست کم تا پایان سفرهای نوروزی خبر داد

اناهید نیوز- سی و یکمین نشست ستاد مرکزی خدمات سفر به ریاست علی اصغر مونسان،معاون رییس جمهور ،استانداران و نمایندگان سازمان ها و خدمات عضو در سالن فجر صبح امروز ۲۰ اسفند برگزار شد.

 

 

D7C65A01-5E62-43EA-91F9-CBA8B428EBA1

مونسان در این نشست گفت: با توجه به مصوبه‌های دولت در بحث اشتغال فراگیر و روستایی و همچنین توافق با صندوق توسعه ملی برای پشتیبانی از طرح‌های سرمایه‌گذاری، گردشگری از این منظر مشکل اعتبار ندارد، اما لازم است استانداران طرح‌ها و ایده‌های خود را ارائه دهند تا اکنون که در حال مذاکره با سازمان برنامه و بودجه برای نهایی کردن طرح ایجاد ۱۷۰ هزار شغل برای گردشگری هستیم این مطالبات و طرح‌ها نیز ارائه و پیگیری شود.

مونسان همچنین خبر داد برای نخستین بار و پس از دو سال بدهی یارانه در بخش تسهیلات هتل‌سازی صفر شده است.
او سپس خبر داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تلاش برای توزیع یکنواخت سفر، هدایت سرمایه‌گذاران به مناطق محروم و تکمیل پرتال جامع گردشگری (visitiran.ir) که بزرگترین ضعف در اطلاع‌رسانی به شمار می‌آمد، است.
معاون رییس‌جمهور در ادامه و در پاسخ به درخواست معاون سازمان حمل و نقل برای اختصاص یک شماره ویژه به سفر مردم برای جلوگیری از سردرگمی‌های آن‌ها با وجود شماره‌های متعدد سازمان هواشناسی، هلال احمر، اورژانس، سازمان راهداری و… اظهار کرد: سامانه آنلاین ۰۹۶۲۹ به صورت نرم‌افزار در اختیار مردم است که بازخورد آن را در لحظه خواهند دید. این سامانه با توجه به دسترسی‌هایی که دارد می‌تواند همان شماره واحد باشد.
مونسان با بیان این‌که امیدواریم سفرهای باکیفیتی در نوروز تقدیم مردم شود، گفت: قیمت هر سال همزمان با سفرهای نوروزی افزایش رسمی پیدا می‌کرد، اما امسال با هماهنگی‌های انجام‌شده افزایش قیمت دست کم تا پایان سفرهای نوروزی اتفاق نخواهد افتاد. از سازمان تعزیرات درخواست می‌کنیم روی این موضوع نظارت دقیق داشته باشد تا به ویژه بازار سیاه در بخش حمل و نقل اتفاق نیفتد. در کنار این اقدام سازمان تلاش می‌کند سفرهای ارزان‌قیمت در سال آینده گسترش یابد که باید در این راستا از هتل‌داران کشور به خاطر همراهی در دادن تخفیف تشکر کرد.

او در ادامه دو رویداد تبریز و همدان ۲۰۱۸ را که پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی و همچنین کشورهای آسیایی خواهند بود فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی دانست و از استانداران درخواست کرد این فرصت را بهانه بازدید مهمانان بین‌المللی از استان‌شان قرار دهند.
مونسان همچنین در پاسخ به مطالبات برخی از استان‌ها برای تخصیص اعتبار ویژه به اقدامات نوروزی و ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: علاوه بر کمبود نقدینگی که در سراسر کشور وجود دارد، اما هماهنگ شده ۵۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز نوروز به اداره کل استان‌ها در قالب طرح نوروزگاه تخصیص یابد که امیدواریم باقی اعتبارات را از محل‌های دیگر تأمین کنیم.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از همه استان‌ها و ارگان‌ها با توجه به فرابخشی بودن گردشگری درخواست کرد از موازی‌کاری و اتلاف هزینه به ویژه در بخش تولید محتوای گردشگری دست بردارند


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."