• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۳:۱۷

معاون گردشگری در هم اندیشی تورگردانان بین المللی: گردشگری ایران به شکوفایی می رسد


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حوزه گردشگری بین المللی، تعاملات و رفت وآمدهای مختلف گردشگران منجر به برقراری ارتباط بین ملت های می شود و آنچه تفاوت به نظر می رسد،نه تنها اختلاف است بلکه در گردشگری تبدیل به جاذبه می شود.

آناهید نیوز- نشست و هم اندیشی مدیران تورگردان بین المللی شب گذشته۱۱ آذر ماه درهتل آزادی تهران با حضور ولی تیموری، معاون گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، اعضای فراکسیون گردشگری مجلس، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تهران و رئیس واعضای هیات مدیره اتحادیه هتلداران تهران، مدیرکل گردشگری مناطق آزاد کشور،نمایندگان مجلس و دیگر فعالان حوزه گردشگری و ۳۲ تور گردان بین المللی در هتل ازادی برگزار شد.

 

 

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۳_۱۶-۲۸-۲۷
در این نشست تیموری با اشاره به اینکه ایران از قدیم الایام مسیر تعامل، گفتگو بین ملل مختلف بوده است و امروزه هم این نگاه فرصتی را برای تعامل و گفتگو به وجود آورده است، اضافه کرد: در کشور سعی شده ، گوشه ای امن را در منطقه به وجود بیاوریم برای تعامل بزرگ فرهنگی با ملت ها.

وی خطاب به تورگردانان بین المللی گفت: عزم ما برای توسعه گردشگری جدی است و این تعامل را با بخش خصوصی و همه داریم که توسعه گردشگری ما به شکوفایی برسد.
او ادامه داد: حضور گردشگران بین اللملی ابزاری است برای رفا و تجربه یک سفر خوب و ما از این فرصت می توانیم برای تکمیل زیر ساخت های خود سود ببریم که نهایتا مردم کشورمان نیز از آن سودخواهند بردو از آن استفاده خواهند کرد.

تیموری در بخش دیگری از صحبت هایش اشاره کرد که تاکنون من گردشگری را درایران ندیدم که با خاطره خوب از ایران نرود و این نشان می دهد که مردم ما و مقصد ما، مقصدی جذاب است که گردشگری در آن نه تنها منافع اقتصادی را در برمی گیرد بلکه به توسعه و مناسبات فرهنگی نیز می پردازد.
معاون گردشگری خطاب به تورگردانان بین المللی تاکید کرد: واقعیت های ایران را ازطریق رسانه های جمعی منعکس کنید و و آنچه که از ایران دیده اید و تجربه کرده اید را انتقال دهید که همان پیام کافی است برای شناخت کامل از ایران و نشان دادن جامعه پر نشاط امروزی ما است.

حسن انصاری، مدیر عامل هلدینگ گردشگری مارکوپولوبرگزارکننده این نشست وفم تورنیز بیان کرد: زمینه های حضوروبرنامه ریزی دعوت از تورگردانان از ۶ ماه پیش شروع شد. در این سفر سعی کردیم که سفری با کیفیت همراه با واقعیتهای ایران را برگزار کنیم.زیبایی ها ایران، پتانسیل ها و جابه های مختلف فرهنگی،طبیعی وتاریخی ایران را به آنها نمایش بدهیم.

این گروه در سفر ۱۰ روزه خود از شهر های قم، کاشان، نطنز،یزد، اصفهان، شیراز، رفسنجان، نایین، کرمان بازدید کردند.

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۳_۱۵-۲۶-۱۷

 

این تورگردانان از کشور هایی چون، اسپانیا، مکزیک، فرانسه، آلمان، پرو، ارژانتین،کارستاریکا،برزیل، بلژیک، پرتغال،روسیه، اتریش به ایران سفر کرده اند مقصدایران راغنی ،بکر وشگفت انگیز ونیزغیرقابل تصور می دانند.
در ادامه این نشست جبار کوچکی نژاد، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس بیان کرد: در حالی که بسیاری از اثار باستانی کشورهای اطراف ایران نابود شده است، ایران اسلامی در امنیت کامل است و با جاذبه های ی طبیعی و تاریخی خود در منطقه می درخشد.

او ادامه داد: مجلس شورای اسلامی عزم ویژه ای برای توسعه گردشگری دارد و در وضع قوانین در حوزه گردشگری حمایت ویژه ای دارد تا جایی که برای توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی را به وزارتخانه ارتقا داده است.

کوچکی نژاد با اشاره به تنوع طبیعت و غذا در ایران توضیح داد: تنوع غذایی در استان گیلان بسیار زیاد است تا جایی که در یونسکو به عنوان شهرخوراکی ها به ثبت جهانی رسیده است.
در ادامه این نشست تنی چند از تورگردانان نظرات خود را در باره این سفر و ایران بیان کردند.

 

 

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۳_۱۵-۲۶-۱۲

 

بسیاری از آنها سفر به تنوع زیاد و جاذبه های زیبای ایران اشاره کردند و این سفر را یک شانس بزرگ برای خود می دانستند که به ایران سفر کرده اند.
آنها همچنین تصور قبل از سفر و بعد از سفر به ایران را متفاوت عنوان کردند و توضیح دادند که در برگشت تلاش خواهند که زیباییهای ایران را بیش ازپیش معرفی کنند تا گردشگران بیشتری را به سوی ایران روانه کنند.

آنها خواستار حضور ایران در نمایشگاه های مختلف گردشگری و برگزاری کار گاه ها و ورک شاپ های معرفی ایران در کشور های گوناگون شدند تا به معرفی ایران کمک شایانی کند.

یاد آور می شود،۳۲ تورگردان مطرح جهان در قالب یک تور با نام “آشنایی با زیبایی های ایران” و به همت گروه گردشگری مارکوپولو،۲ اذر ماه وارد ایران شدندوبازدید از شهرهای قم، نطنز، نائین، کاشان، رفسنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران را انجام دادند و با جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری ایران اشنا شدند.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."