• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۵۴

معاون گردشگری مطرح کرد:وضع قوانین قوی در گردشگری


محمد محب خدایی، معاون گردشگری در نشست با نمایندگان مجلس و روسای تشکل های گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری  فرا بخشی است توضیح داد:در دنیای امروز ما و در همسایه ما صنعت گردشگری به شدت در اقتصاد تاثیردارد، اردوغان بخاطر ۸ میلیون گردشگر حاضر به عذرخواهی شد، چرا که اقتصاد کشورش بر پایه گردشگری است.

آناهید نیوز- او با اشاره به اینکه آسیب شناسی در گردشگری بی قاعده و قانون نشده است، توضیح داد:صنعت گردشگری فرابخشی است و ظرفیت های آن در دست دیگر حوزهاست. همانند حمل و نقل. استان خراسان رضوی با ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر گردشگر و آذربایجان با ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن جمعیت و با اختلاف ۱/۸جمعیتی ، خراسان ۲۰۰ پرواز دارد، اذربایجان ۵۰،، خراسان ۱۲ رام قطار و آذربایجان ۲ رام قطار دارد. تمامی این اختلاف ها در گردشگری تاثیر گذار است.

 

 

محب خدایی

 

محب خدایی از نمایندگان مجلس درخواست کرد قوانین قوی را برای گردشگری وضع کنند.

معاون گرشگری با اشاره به اینکه در مالزی در تصمیمات استراتژیک از وزارت گردشگری نظرخواهی می شود گفت: ما  امیدواریم  در آینده ای نزدیک همانطور که ما میهمان سازمان هستیم، قانون گذاری مناسبی برای همه ذی نفعان گردشگری به وجود بیاد تا ظرفیت های موجود در گردشگری را پویا کندو شتاب در گردشگری ایران به وجود آید.

او ادامه داد: گردشگری باید جایگزین صنعت نفت بشودو این تفکر که گردشگری هزینه براست از میان برود،مالیات ها باید برای ماندگاری گردشگر به حداقل برسد.

معاون گردشگری توضیح داد: بررسی و طرح لایحه ها زمان بر است و از شتاب گردشگری می کاهد، باید قوانین این حوزه سرعت بیشتری به خود بگیرد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."