• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • ساعت ۰۸:۴۲

معرفی هنرهای سنتی ایران در نمایشگاه صنایع دستی فلورانس ۲۰۱۷


هشتاد و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی فلورانس با حضور ۱۵ هنرمند ایرانی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایتالیا گشایش یافت.

آناهید نیوز- در این نمایشگاه که دوم اردیبهشت ماه جاری در قلعه تاریخی «فورتزا دا باسو» در شهر فلورانس آغاز به کار کرد، بیش از ۵۰ کشور از قاره‌های مختلف جهان، به نمایش دکوراسیون منزل، دست ساخته‌های هنری، هنرهای سنتی و صنایع دستی خود، می‌پردازند.
حضور هنرمندان ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی فلورانس ۲۰۱۷، به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و در راستای توسعه صادرات صنایع دستی کشورمان محقق شده است.

 

 

نمایشگاه-عیدانه-صنایع-دستی-600x321

 

در این دوره از نمایشگاه، غرفه ایران با مساحت ٨٠ متر مربع، به صورت ۴ طرف باز در سالن بین‌الملل نمایشگاه قرار دارد و ۱۵ هنرمند از استان‌های البرز، تهران، همدان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و یزد، محصولات صنایع دستی باتیک، چوب، گلیم، نقره‌جات، سفال، نقاشی روی سفال، زیورآلات سنتی، سوزن دوزی، حصیر بافی، معرق، نقش حنا و ترمه را به مخاطبان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه معرفی می‌کنند.
نمایشگاه صنایع دستی فلورانس همچون گذشته سعی دارد با وارد کردن گوشه‌ای از هنرهای سنتی در قالب ابزار و وسایل کاربردی در زندگی روزمره انسان‌ها، رسالت خود را به انجام رساند.
غذاهای سنتی، چاشنی‌های مختلف، سوغات محلی، پوشاک سنتی، اسباب بازی‌های دست ساز، زیورآلات محلی و فرش نیز بخش دیگری از نمایشگاه را تشکیل می دهد.
یادآور می‌شود، نمایشگاه صنایع دستی فلورانس که تا ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ دایر خواهد بود، قدیمی‌ترین نمایشگاه صنایع دستی دنیا شناخته شده و هر ساله با استقبال چشمگیری از سوی علاقمندان همراه است. برگزاری این نمایشگاه از آغاز تا کنون، تنها در خلال جنگ جهانی دوم متوقف شده بود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."