• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۴۶

منطقه ای رویایی مقصدی برای سفرهای آخر هفته پاییزی


وجود مناظر زیبا و سرسبز جنگلی در راه رسیدن به دیلمان و صدای پرندگان، بیشتر شبیه رویا است تا واقعیت. گویی هیچ وقت قرار نیست این افسون رهایتان کند.

آناهید نیوز-ییلاق ها معمولا در تابستان به دلیل ارتفاع زیاد و هوای خنک نسبت به شهرها و روستاهای پایین دست مورد استفاده قرار می گیرند و دامداران گله های گاو و گوسفند خود را برای چرا به این مناطق کوچ می دهند. دیلمان فعالی، با حدود هزار کیلوتر مربع وسعت، ۷۲ پارچه آبادی دارد و در سلسله کوه های البرز، جا خوش کرده است. گفته شده که نخستین تجربه غارنشینی انسان و حتی کشف آتش، در دیلمان صورت گرفت و اختراع سلاح های فلزی نیز تاریخچه ای در این خطه سر سبز رویایی دارد. مهر استوانه ای کشف شده در دیلمان که برای سه هزار سال پیش از میلاد است نشان می دهد که قدمت این منطقه به ۵ هزار سال قبل برمی گردد.

 

 

دیلمان0

 

برای رسیدن به ییلاق دیلمان ابتدا باید به شهر سیاهکل بروید

 

سیاهکل شهری جلگه ای در ۱۵ کیلومتری لاهیجان است که از شمال و شمال شرق به لاهیجان، از شرق به لنگرود، جنوب شرق به املش و رودسر، جنوب غربی رودبار و از غرب به رشت می رسد. دارای آب و هوایی بسیار معتدل و خوش است که هر چه از جلگه به سمت کوهستان پیش برویم خنک تر می شود. از میان شهر نیز رودخانه کوچک جوب که شعبه ای از رودخانه شیم رود است می گذرد.

 

سیاهکل؛ چشم اندازی بی نظیر و بکر

 

عمده شهرت سیاهکل بخاطر چشم اندازهای بینظیر و بکر آن است؛ ییلاقات زیبا، آب و هوای عالی، معماری جالب خانه های لته پوش در کنار روحیه خونگرم و مهمان نواز مردم محلی صد چندان بر لطف سفر به منطقه می افزاید.شاید زیباترین منظره ای که در سفر به سیاهکل مشاهده می کنید، قله پر برف درفک است که از میان جنگل های سبز سربرآورده است.

 

 

دیلمان

 

سیاهکل از نظر تاریخی نیز شهرستان مهمی به حساب می آید چرا که به تنهایی خاستگاه دو سلسله مهم و تاثیرگذار در تاریخ ایران است؛ دیلمیان و هم آل بویه از این منطقه برخاسته اند.

 

آبشار لونک

در ارتفاع ۴۷۶ متری ودر کیلومتر ۲۰ سیاهکل _ دیلمان آبشار و پارک جنگلی لونک قرار دارد. آبشار لونک، آبشاری کوچک ولی زیبا است که پهنای دو طرف آن به ۲۰ متر می رسد، به گفته اهالی در زمانی آب زیاد می شود دو نهر (کانال)آبشار به هم می پیوندد و آبشار بزرگ و پهناوری را تشکیل می دهد. در بالایی آبشار جنگلی زیبا با درختان ممرز، افرا، انجیلی ،لرگ و … دیده می شود داخل جنگل به وسیله منابع طبیعی برای استراحت مردم آماده سازی شد . امکاناتی از قبیل منقل های بتونی برای کباب ، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیا است . مسیر دسترسی نیز به صورت پله پله درآمده است.

 

قلعه گرماور

 

در فاصله ای کوتاه از روستای گرماور این قلعه پیش از اسلام قرار گرفته است. این بنا که در ۶۰ کیلومتری سیاهکل روی صخره ای سنگی و بلند ساخته شده، به احتمال زیاد در اصل برجی دیده بانی بوده است.

 

امامزاده سید صالح، سید ابراهیم و سید اسماعیل، بقعه امامزاده تورار، قلعه کوتول شاه، منطقه نمونه گردشگری ابی نام، منطقه باستانی کوه پس و حسنی محله، غار اسپهدان و غار لوعلی یا زاگام از دیگر مناطق دیدنی سیاهکل هستند.

 

 

دی33

 

برای سفر به دیلمان- لاهیجان اگر تمایل به سفر با تور داشته باشید،می توانید به یکی از دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه کنید.شرکت ایرانگردی مارکوپولو یکی از شرکت های معتبر در زمینه تورهای ایرانگردی است.  که از قضا تور سفر به دیلمان- لاهیجان را نیز برگزار می کند ؛برای سفر با تور می توانید این دفتر مسافرتی را انتخاب کنید.  که نامی آشنا در صنعت گردشگری و برگزاری تورهای  ایرانگردی  است.

برای اطلاعات بیشتر برای سفر به دیلمان- لاهیجان می توانید به سایت www.iranmarcopolo.ir  مراجعه یا شماره تلفن۴۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید.

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."