• تاریخ خبر : شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۴۳

موزه تخت جمشید به‌مدت ۱۰ روز تعطیل می‌شود


مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: موزه تخت جمشید به مدت ده روز و پیش از ایام عید فطر برای سم‌زدایی چوب‌های آن تعطیل می‌شود.

آناهید نیوز- مسعود رضایی منفرد، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: هر سال چوب‌های سقف موزه تخت‌جمشید سم‌پاشی و آفت‌زدایی می‌شود به همین دلیل چند روزی موزه را تعطیل می‌کنیم.

 

 

موزه تخت جمشید

وی گفت: ستون‌های جلوی موزه و یا سقف‌ها چوبی هستند و هر از گاهی کرم‌های چوب‌خوار در آنها تولید مثل می‌کند و چوب را می‌خورند به همین علت با توجه به نظر کارشناسان سم زدایی می‌شود. این چوب‌ها قدیمی هستند و از حدود سال ١٣١٠ در موزه کار شدند.

رضایی به مهر گفت: نمی‌توان سم زدایی را سه روزه تمام کرد به همین علت حدود ده روز زمان نیاز است تا شرایط دوباره برای حضور بازدیدکنندگان فراهم شود. این بار نیز موزه از هفتم تا هفدهم تیر ماه تعطیل خواهد شد آن هم در فصل کم مسافر چون هوا این روزها گرم می‌شود و تعداد بازدیدکنندگان کمتر است. بنابراین فرصت بهتری برای سم زدایی موزه است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."