• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۳۷

موزه هنرهای معاصر تعطیل شد


موزه هنرهای معاصر تهران به دلیل بازسازی تا آبان‌ماه ۱۳۹۷ تعطیل خواهد بود.

آناهید نیوز-  موزه هنرهای معاصر تهران ه اعلام کرد که بازسازی موزه در آینده نزدیک آغاز می شود و به منظور شفاف سازی، ضرورت بازسازی، مراحل مطالعاتی انجام شده و چگونگی بازسازی موزه در نشستی مطبوعاتی به اطلاع نمایندگان رسانه های جمعی خواهد رسید.

 

 

موزه

 

موزه هنرهای معاصر تهران همچنین اعلام داشت که برای حفاظت مناسب از بنا و آثار و فعالیت های مناسب به بازسازی و مرمت نیاز دارد و برای جلوگیری از آسیب­های احتمالی، بازسازی این مجموعه به صورت کارشناسی و حرفه ­ای در آینده نزدیک آغاز می­ شود.

شهروندان می توانند از طریق ایمیل info(at)tmoca.com با موزه هنرهای معاصر در ارتباط باشند.

موزهٔ هنرهای معاصر تهران که در سال ۱۳۵۶ بنا شده است، شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست.

این موزه دارای کارهای مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، مفهومی و فتورئالیسم است.

از جمله آثار مهم موزه می‌توان به کارهای بسیار شاخصی هنرمندان نوگرای ایرانی و هنرمندان خارجی همچون گوگَن، رُنوار، پیکاسو، ماگریت، ارنست، پولاک، وارهول، لُویت و جاکومتی اشاره کرد.

مجموعهٔ آثار موزه را می‌توان در سه گروه آثار موجود در مخزن (گنجینه)، آثار ارائه شده در گالری‌ها و فضاهای درون موزه و نیز تندیس‌های موجود در محوطه بیرونی دسته‌بندی کرد.

گنجینه هنرهای معاصر موزه هنرهای معاصر شامل مجموعه کم‌نظیری از آثار پیشروان هنر معاصر ایران است و بیش از چهار هزار اثر ارزشمند و یگانه از نخبگان هنرهای تجسمی ایران و جهان در این گنجینه نگهداری می‌شود که نزدیک به ۴۰۰ عدد از آن‌ها، دارای ارزش استثنایی است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."