• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۴۷

مونسان اعلام کرد:رشد۷ درصدی در گردشگری


علی اصفر مونسان در کنفرانس بین المللی همدان ٢٠١٨ با بیان اینکه صنعت گردشگری خود را به رتبه سوم در اقتصاد دنیا رسیده است، گفت: ما امروز رشد ٧ درصدی را در بخش گردشگری تجربه می کنیم و کارشناسان اقتصادی اذعان دارند که صنعت گردشگری به رشد خود ادامه خواهد داد.

آناهید نیوز-وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آمار گردشگری در دنیا به یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون گردشگر رسیده است، گفت: متأسفانه امکانات داخلی ما با توجه به پتانسیل‌های طبیعی و تاریخی کشور بسیار کم است.

مونسان وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره ایجاد اشتغال افزود: ایجاد اشتغال تنها در حوزه صنعت نیست، بلکه در حوزه گردشگری می‌توان هزاران شغل ایجاد کرد و به‌ جای راه‌اندازی یک کارخانه با اعتباری کلان و میلیاردی با هزینه‌ای اندک می‌توان در این صنعت شغل ایجاد کرد.

مونسان در ادامه با بیان اینکه چند سال است دولت و مجلس به‌دنبال این هستند که جلوی مهاجرت از روستا را بگیرند اما موفق نشدند، گفت: در اینجا اعلام می‌کنم که ما موفق شدیم با ایجاد برخی از سیاست‌ها مانند ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی علاوه بر جلوگیری از مهاجرت از روستا، شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ریشه‌های گردشگری در کشور تکان خورده است، گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار تخت هتلی و ۷۶ هزار تخت در دست ساخت داریم. حدود ۱۲۵ هتل چهار و پنج‌ستاره تا قبل از دولت یازدهم داشتیم و امید داریم که تا پایان دولت دوازدهم این تعداد به ۲۸۰ هتل چهار و پنج‌ستاره برسد.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته روند رو به رشد گردشگری را در همدان شاهد بوده ایم.

معاون رییس جمهور گفت: مطمئنم رویدادهای تبریز و همدان ٢٠١٨ می تواند جاذبه های گردشگری ناشناخته کشور را به خوبی معرفی کند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."