• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۸:۴۶

نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی


بیست و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی با حضور مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهر «مدلین» کشور «کلمبیا» در حال برگزاری است.

 

unwto-indonesia2

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ برگزاری بیست و یکمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO) که از ۲۱ شهریور ماه با حضور علی باقر نعمتی زرگران مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری به عنوان نماینده اعزامی از سوی سازمان در شهر مدلین کلمبیا آغاز به کار کرده است؛ تا ۲۶ شهریور ماه جاری ادامه دارد.

 

Logo_of_the_World_Tourism_Organization

 

در این نشست اهم وظایف مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی از جمله انتخاب رییس و نایب رییس مجمع، نظارت در سیاست مالی، تجدید نظر و تصویب بودجه، تفویض اختیار برای تصویب انعقاد موافقت نامه با دولت ها و سازمان های بین الدولی، تهیه و توصیه موافقت نامه های بین المللی، اخذ تصمیم طبق اساسنامه نسبت به درخواست های عضویت و نیز تصویب تصمیمات گرفته شده در صد و دومین نشست شورای اجرایی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین، در حاشیه این نشست صد و یکمین و صد و دومین نشست شورای اجرایی (UNWTO) نیز برگزاری می شود.
گفتنی است، در دو رویداد مذکور انتصاب اعضای کمیته های تخصصی با عناوین «برنامه و بودجه»، «گردشگری و پایداری»، «گردشگری و رقابت پذیری»، «آمار و حساب های اقماری در گردشگری»، «بررسی درخواست های اعضای وابسته»، موضوعات اجرایی و موارد قانونی و نیز انتخاب بازرسان برای دوره ۲۰۱۷- ۲۰۱۶ محقق می شود.
لازم به ذکر است با توجه به اینکه در جلسات مذکور درخواست میزبانی جلسات شورای اجرایی طی دو سال مذکور نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ لذا درخواست میزبانی کشور اسپانیا جهت نشست ۱۰۳ شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی در مالاگا اسپانیا، کشور مصر به منظور میزبانی نشست های ۱۰۳، ۱۰۴ و ۱۰۵ شورای اجرایی و نیز تقاضای کشورهای جامائیکا و باهاما برای میزبانی مشترک نشست ۱۰۳ و ۱۰۴ شورای اجرایی در خلیج مونتگو مطرح و تصمیم گیری نهایی خواهد شد.
گفتنی است نشست کمیسیون منطقه ای جنوب آسیا و نیز تشکیل کمیته گردشگری و پایداری نیز دو برنامه دیگر در حاشسه مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی به شمار می آیند که با هدف بررسی وضعیت کشورهای عضو، معرفی کاندیدا برای ۲۱ مجمع عمومی ، انتخاب رییس و نایب رییس کمیسیون منطقه جنوب آسیا برای دوره ۲۰۱۷- ۲۰۱۵ برگزار خواهند شد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."