• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۳۷

نظارت بر فروش تورهای نوروزی از فردا تشدید می‌شود


معاون گردشگری استان تهران از آغاز طرح تشدید نظارت بر فروش تورهای نوروز ۹۸ از اول اسفندماه خبر داد.

آناهیدنیوز- بنا بر اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، این نظارت با مشارکت بازرسان انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی ایران و  استان تهران آغاز می‌شود.

 

 

 

خدمات

 

شهرام علیمحمدی – معاون گردشگری استان تهران – از شهروندان خواست که در خرید تورهای نوروزی مراقب افرادی باشند که به صورت غیرقانونی و با وسوسه خرید تورهای ارزان‌قیمت، اقدام به سودجویی می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در استان تهران بیش از دوهزار دفتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند ب در حال ارائه خدمات سفر به  گردشگران هستند. با توجه به حجم زیاد دفاتر خدمات مسافرتی قطعا بازار فروش تورهای نوروزی در استان تهران بسیار داغ و رقابتی است، اما دفاتر خدمات مسافرتی در هر شرایطی  باید  نسبت به تعهدات خود به مسافران پایبند باشند.

 

او یادآور شد: حضور مدیرعامل و یا مدیر فنی در دفاتر خدمات مسافرتی  الزامی است که در صورت گزارش تخلف از سوی بازرسان، برخورد قانونی با دفاتر مسافرتی خاطی صورت می‌گیرد.

 

معاون گردشگری استان تهران تاکید کرد: هموطنان برای خرید بسته سفر حتما قرارداد مکتوب با مدیر دفاتر خدمات مسافرتی داشته باشند و یک نسخه از این قرارداد را تا پایان سفر نگه دارند.

 

علیمحمدی گفت: حجم شکایات سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است که این موضوع به دلیل هوشیاری هموطنان در خرید از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و همچنین افزایش نظارت در پلمپ مراکز غیر مجاز صورت گرفته است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."