• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۱۷

نقش سازمان میراث فرهنگی در رونق اقتصادی کشور


رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت، معتقدم با هم افزا کردن سه معاونت سازمان، نقش مهمی را در امر رونق اقتصادی کشور و به ویژه بحث اشتغال ایفا کنیم.

آناهید نیوز- علی اصغر مونسان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت افزود: در بخش صنایع دستی می توانیم با عددهای کوچک شغل ایجاد کنیم، در حالیکه سایر بخش ها عددهای بزرگتری برای اشتغالزایی می خواهد.
وی ادامه داد: برای ایجاد ۷۰ هزار شغل در صنایع دستی برنامه داریم که به ازای هر شغل ۵۰ میلیون تومان باید هزینه کنیم اما در سایر بخش ها ممکن است این هزینه به پانصد میلیون و یک میلیارد تومان برای هر شغل برسد.
معاون رییس جمهوری تصریح کرد: اگر دولت و مجلس همکاری کنند با کمک صنایع دستی و میراث فرهنگی در زمینه گردشگری کارهای خوبی انجام خواهیم داد. اکنون به ازای هر گردشگر ۱۲۰۰ دلار وارد کشور می شود که معادل فروش ۳۰ بشکه نفت می شود.

 

635055356860823199
مونسان همچنین افزود: مشغول رایزنی با وزارت خارجه برای کوتاه کردن زمان صدور روادید با عراق هستیم و همکاری های خوبی در این رابطه صورت گرفته و منتظریم که وزارت خارجه چه تصمیم می گیرد.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."