• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۴۸

همکاری ایران و ایتالیا و تاثیر آن در احیاء بناهای تاریخی


مدیرعامل انجمن دوستی ایران و ایتالیا، گفت: افزایش همکاری‌ها در قالب انتقال تجارب و دانش فنی میان ایران و ایتالیا در حوزه احیاء بناهای تاریخی، می‌تواند اتفاقات اثر گذاری را در این حوزه رقم بزند.

آناهید نیوز- حسین حسینی علیایی بیان کرد: احیاء بناهای تاریخی ایران امکان بسیار مطلوبی برای حضور سرمایه گذاران ایتالیایی است.

وی با با بیان این که وجود طرح‌های توجیهی برای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی، می‌تواند عاملی برای هموارسازی حضور ایتالیایی‌ها در مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی باشد، بیان کرد: از نظر معماری تاریخی ایران و ایتالیا حرف اول را می‌زنند و انتقال دانش و تجربیات میان این دو کشور، می‌تواند اتفاقات خوبی را در حوزه‌های مربوط با مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی رقم بزند.

 

 

 

ایران و ایتالیا1

 

او ا اشاره به این‌که ما به صورت مشترک بسیاری از کارها را می‌توانیم با ایتالیایی‌ها انجام دهیم، بیان کرد: عملیاتی شدن این امور نیاز به جلسات هم اندیشی و هم افزایی بیشتر میان بخش‌های تخصصی مرتبط بین هر دو طرف دارد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."