• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۱:۱۵

واگذاری ۲۰ بنای تاریخی در ۱۵ کشور


مدیرعامل صندوق احیا اماکن تاریخی گفت: پیرو مصوبه هیئت دولت برای واگذاری بناها و با تصمیم هیئت مدیره صندوق ۲۰ بنا در مرحله جدید واگذاری ها در ۱۵ استان به مزایده گذاشته می شود.

آناهید نیوز- محمدرضا پوینده افزود: این صندوق، ۲۰بنا را از طریق مزایده عمومی دو مرحله ای به صورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق بهره برداری، واگذار می کند.

وی افزود: مجموع حجم سرمایه گذاری اولیه برای مرمت این ۲۰ بنا بصورت کلی ۱۸۰ میلیارد ریال و میانگین مدت قرارداد ها ۱۶ سال است، همچنین کاربری های فرهنگی، اقامتی، پذیرایی و خدمات گردشگری بین راهی به منظور بهره برداری از بناهای مذکور، تعیین شده است.

 

 

بنا

 

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، یادآور شد: حمام کردشت آذربایجان شرقی، حمام اتحادیه، عمارت کلاه فرنگی و شیر و خورشید در استان آذربایجان غربی، بناهای حمام پیرزرگر و خانه خادم باشی در استان اردبیل، کاروانسرای سن سن و خانه آبشنگ در استان اصفهان، منزل و ساباط مستوفی در استان خراسان جنوبی و خانه بزرگمهر در استان لرستان، خانه آقایی زاده در استان یزد، کاروانسرای دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد، طبقه همکف خانه حسن پور و کاروانسرای دودهک در استان مرکزی، خانه منوچهری استان مازندران، عمارت شترگلو و خانه امینیان در استان کرمان، خانه ابرهیمی و میررحیمی در استان سمنان، خانه حفیظی ها در استان چهار محال و بختیاری و کاخ ناصر الدین استان تهران در این مرحله از مزایده ها آماده واگذاری هستند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."