• تاریخ خبر : شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۷:۵۴

پارک ملی خبر برای گردشگری مسئولانه فعال می‌شود


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری در سطح کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور، پارک ملی خبر برای گردشگری مسئولانه در قالب تورهای طبیعت‌گردی فعال می‌شود.

آناهید نیوز- مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در استان کرمان با بیان اینکه فعال شدن پارک ملی خبر در حوزه گردشگری در کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور پیگیری شده است؛ افزود: بعد از ثبت ملی کویر که از موفقیت‌های استان کرمان بود پارک ملی خبر نیز برای گردشگری مسئولانه در قالب تورهای طبیعت‌گردی فعال می‌شود.

 

 

%d8%ae%d8%a8%d8%b1

 

وی با اشاره به اینکه این مجوز حضور موثر گردشگران حرفه‌ای به کرمان را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: این مصوبه کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور به مراجع ذی‌ربط اعلام شده و یک فرصت بسیار بزرگ برای استان کرمان است.
رحمانی‌موحد با اشاره به اینکه برنامه‌های خوبی تدوین شده که استان کرمان با وجود ۵ اثر ثبت‌جهانی به جایگاه واقعی خود برسد گفت: در بحث بوم‌گردی کرمان توفیقات خوبی داشته و حدود ۱۰۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان کرمان در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی پیوست فرهنگی بین استان‌های همجوار را نیز فراهم می‌کند افزود: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر در سطح ملی تشکیل شده که به کویر به عنوان یک فرصت نگاه می‌کند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه آئین‌نامه کویرنوردی در همین کمیسیون در حال تصویب است، افزود: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر کمک می‌کند تا کویر ایران ثبت جهانی شود.

 

 

%d8%ae%d8%a8%d8%b12

 

وی با اشاره به اینکه ما در بحث مجوزهای هتلداری تابع نظام صنفی نیستیم که بخواهیم از اصناف تبعیت کنیم تصریح کرد: نظارت بر قیمت، نظارت بر ارایه خدمات و کیفیت به همراه صدور پروانه تاسیس را میراث می‌دهد و اصناف برای صدور یک پروانه کسب درخواست داشته در حالی که هیچ خدماتی را هم نمی‌تواند بدهد.
رحمانی‌موحد با بیان اینکه هتل فقط تخت نیست و تعریف سازمان جهانگردی جاذبه‌هایی برای هتل تعریف کرده است گفت: هتل یک جاذبه و محل رجوع گردشگر است و بر اساس تعریف سازمان جهانگردی باید همه جاذبه‌ها را در خود ایجاد کند تا مقصد گردشگر شود.
وی افزود: رستوران‌های هتل‌ها هم می‌توانند مبلغی به عنوان حق سرویس بگیرند و هزینه آموزش و یا هزینه‌های جاری هتل کنند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."