• تاریخ خبر : شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۴۰

پایان سی امین نمایشگاه صنایع دستی / ورود صنایع دستی به خانه های ایرانی


سی امین نمایشگاه صنایع دستی روز گذشته با پشت گذراندن یک روز شلوغ و پرخرید به کار خود پایان داد.

آناهید نیوز- شادی کابیانی.سی امین نمایشگاه صنایع دستی که بنا بر سنت رایج این سال ها که از ۲۰ خرداد به شهریور ماه نقل مکان کرده است با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان وصادرگننگان صنایع دستی درروز جمعه ۹ شهریور ماه به کار خود پایان داد.
مدتی زمانی بود که صنایع دستی برای مردم ناشناخته بود و آن را کالایی لوکس و غیرمصرفی می پنداشتند؛ کالاهایی که باید آنها را در ویترین های خانه ها نگاه داشتند. البته؛ زیبایی نشانه هنر و ساخته دست انسان است . اما ؛نیاز بشر به وسایل کاربردی این را می طلبید که کالاهایی که جنبه کاربردی دارند این روزها در خانه ها بیشتر دیده شوند.

 

 

نمایشگاه

 

اما؛ پس از آنکه توجه مردم به هنر دست بیشتر شد و تولیدکنندگان صنایع دستی وکار آفرینان این حوزه افزایش یافت. کالاهای مصرفی صنایع دستی نیز به میان مردم و خانه ها آمد و نمایشگاه های صنایع دستی رونق گرفت و استقبال برای حضور در این نمایشگاه ها شدت گرفت. تاجایی که امسال سی امین دوره آن برگزار شد.

امسال سی امین نمایشگاه صنایع دستی همزمان شده بود با نمایشگاه ملی فرش که باعث افزایش بازدیدکنندگان نمایشگاه صنایع دستی شده بود. بازدیدکنندگان خارجی که این روزها بیشتر آنها را چینی ها تشکیل می دهند پس از گشت و گذار و خرید از نمایشگاه فرش به نمایشگاه صنایع دستی می امدند.
برخی از غرفه داران و شرکت کنندگان در نمایشگاه صنایع دستی از حضور و فروششان راضی و برخی دیگر ناراضی بودند و اعلام می کردند با توجه به اینکه قیمت کالاهای خود را کاهش داده ایم . اما؛ فروش خوبی نداشتیم. چرا که قدرت خرید مردم پایین است. گروهی دیگر نمایشگاه را سکوی پرشی برای فروش و معرفی خود می دانستند واذعان می کردند مردم از کالاهای مصرفی و کاربردی استقبال می کنند.
گفته می شود ،نمایشگاه غرفه های رایگانی را به ده استان محروم و مناطق زلزله زده اختصاص داده همچنین روستاها و شهرهایی که به عنوان شهر و روستای ملی انتخاب شده اند امتیازات ویژه ای خواهند گرفت.
سی امین نمایشگاه صنایع دستی به رسم سال های گذشته نشست خبری نشست و اطلاعات زیادی از میزان تولید کنندگان و فروش وصادرکنندگان در دست نیست. نمایشگاهی که بسیاری از شخصیت های فرهنگی و سیاسی از آن بازدید کردند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."