• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۲۸

پایان فروردین، صدور روادید عراق رایگان می شود


معاون رییس جمهور اعلام کرد: صدور ویزای رایگان ایران و عراق از پایان فروردین سال ۹۸ اجرایی می‌شود.

آناهید نیوز-علی اصغر مونسان – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – در حاشیه سی و هشتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگانی از ۲۲ دستگاه پیش از ظهر روز سه شنبه ۲۰ اسفند ماه برگزار شد، گفت: در زمان سفر وزیر گردشگری عراق به ایران که همزمان با نمایشگاه گردشگری انجام شد، درخواست کردیم با توجه به آمار بالای گردشگران دو طرف اولاً به موضوع افزایش قیمت ویزای عراق (در حد ۱۰ دلار) رسیدگی و آن را کنترل کنند، یا در صورت امکان ویزای دو کشور لغو شود. خوشبختانه این موضوع در سفر رئیس جمهور به عراق پیگیری شد و طرفین توافق کردند.

 

 

 

عراق

 

 

وی اضافه کرد: طرف عراقی بنا به ملاحظاتی با لغو کامل ویزا موافقت ندارد اما قرار شد دو طرف هزینه صدور ویزا را حذف کنند. این اتفاق به مبادلات اقتصادی و گردشگری دو کشور قطعاً کمک خواهد کرد.

 

مونسان درباره زمان اجرایی شدن این توافق گفت: رئیس جمهور تازه به کشور بازگشته اما احتمالاً صدور رایگان ویزای ایران و عراق از پایان فروردین ماه سال ۹۸ اجرا شود.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از ارائه گزارش برخی دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر، در جمع‌بندی خدماتی که قرار است در نوروز به مسافران ارائه شود، گفت: بیش از یک میلون نفر مستقیم خدمات سفر را در فاصله ۲۵ اسفندماه سال ۹۷ تا ۱۷ فروردین‌ماه سال ۹۸ پشتیبانی می‌کنند. علاوه‌بر این ۱۴۰ فروند هواپیما، ۳۸ فروند هلی‌کوپتر سازمان هلال احمر برای امداد و نجات، ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی جاده‌ای مسافران، ۷۶ فروند شناور در مسیرهای دریایی جنوب و شمال کشور، ۱۲ هزار واحد اقامتی، ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس، ۶۰۰ کمپ ویژه در هر ۴۰ کیلومتر، ۲۳۵ رام قطار با ظرفیت جابه‌جایی روزانه ۲ میلیون نفر برای نوروز تجهیز و آماده شده است. همچنین در نوروز امسال در کنار قطارهای گردشگری شمال، قطار گردشگری غرب نیز راه‌اندازی می‌شود.

 

وی همچنین از مردم درخواست کرد کمک کنند تا آمارهای منفی و حجم تصادف‌ها در تعطیلات نوروز کاهش یاید.

 

مونسان درباره نامه‌ای که به تازگی برای وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با جلوگیری از صدور مجوز شهرک‌های گردشگری نوشته است، توضیح داد: دلیل این مخالفت احتمال برخی سوءاستفاده‌گری‌ها بود. چرا که این بیم می‌رفت به نام شهرک گردشگری، زمین‌خواری اتفاق افتد برای همین از وزیر راه و شهرسازی درخواست کردیم این ابلاغیه را برگرداند تا تمهیدات بهتری اتخاذ شود.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."