• تاریخ خبر : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۴۷

پرداخت ارزی یا ریالی به هتل ها تا ۱۰ روز آینده مشخص می شود


معاون گردشگری از اعلام نتیجه نهایی کارگروه بررسی پرداخت ارزی یا ریالی مراکز اقامتی کشور برای مسافران خارجی تا ۱۰ روز آینده خبرداد.

آناهید نیوز-پرداخت یورو یا ریال توسط گردشگران و مسافران خارجی،برای اقامت در هتل های کشور ،چالش و مسله جدیدی نیست پیش از سال ۸۹ گردشگران ووردی به کشور مان برای اقامت در هتل ایران، هزینه اقامت خودرا به صورت ارز پرداخت می کردند اما؛ در آذر سال ۸۹ با بررسی های که معاونت گردشگری انجام داد، این آیین نامه ملغی شد.اما؛پس از ۷ سال و با نوسات ارزی و افزایش قیمت یورو و دلار، جمشید حمزه زاده به عنوان رئیس جامعه هتلداران ایران طی دو نشست خواستار پرداخت ارزی مسافران خارجی شد؛ که واکنش های زیادی را از دیگر ذی نفعان گردشگری به همراه داشت تا جایی که مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار تشکیل کمیته ای برای بررسی مزایا و معایب این طرح شد.

 

 

نرخ ارزی

 

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت و گو با خبرنگار آناهید نیوز از تشکیل کمیته بررسی پرداخت ارزی مراکز اقامتی با حضور جامعه هتلداران به عنوان نماینده مراکز اقامتی این موضوع را در تعامل با جامعه هتلداران به عنوان نماینده مراکز اقامتی کشور و هم دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان ذی نفعان دوم و معاونت گردشگری به عنوان حاکمیت و نماینده مصرف کننده اصلی که خود گردشکر است، خبر داد.

او از اعلام نتیجه نهایی بررسی های این کمیته خبرداد و گفت: پرداخت ارزی یا یورو در هتل های کشور با تعامل در حال انجام است و تاکنون تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است و نتیجه نهایی را این کار گروه تا ۱۰ روز آینده مشخص و اعلام می کند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."