• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۰۴

پرداخت یورو برای اقامت گردشگران خارجی در هتل های ایران


رئیس جامعه هتلداران ایران از پرداخت بر مبنای ارز برای اقامت در هتل های سراسر کشور برای مسافران خارجی خبرداد.

آناهید نیوز- جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران در گفت و گو با خبرنگار آناهید نیوز با اعلام  این خبر و با اشاره به مشکلاتی که نوسان ارز برای هتلداران ایجاد کرده است ، بیان کرد: بسیاری از مسافران خارجی که به کشور می آیند بسیاری از آنها مشکل چنج کردن ارز خود را دارند. برای خرید و پرداخت به هتل مشکلاتی برای آنها به وجود می آیند ، که این مشکلات در پاره ای از اوقات باعث سوتفاهم نامه برای گردشگران خارجی شده است.

 

 

هتل

 

او ادامه داد: اعضای هتلداران کشور و هیات مدیره جامعه هتلداران ایران در نشست های خود به این نتیجه رسیده اند که از این بعد پرداخت در هتل ها “ارزی” برای مسافران خارجی باشد؛همانند سایر کشورها.

حمزه زاده توضیح داد:در تعامل باسازمان هستیم که بتوانیم برای مسافران خارجی از ابتدا مبنای پرداخت نرخ ارزی باشد. وقتی که پرداخت ارزی باشد هیچ گونه ابهام و مشکلی پیش نمی یاد.مثلا می گوییم هتل  دوستاره ۲۰ یورو یا ۱۰ دلار و احتمالا ما مبنا را یورو بگیریم. این باعث می شود که این ابهامات کمتر پیش بیاد و مسافران خارجی و  مهمانان ما با رضایت کامل به کشورشان برگردند.

وی درباره پرداخت  ارز مسافری هم توصیه کرد که پرداخت ارز مسافرتی هدفمند باشد چرا که روش حاضر باعث  پدید آمدن بازار کاذب شده است و این بازار کاذب خود چه بسا باعث شود که ارز بی جهت از کشور بیرون برود.ارز مسافرتی باید باشد ولی با مطالعه و با روند و روش بهتری انجام شود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."