• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۸

پرواز‌ها به ترکیه متوقف نمی‌شود


رضا جعفرزاده: با وجود مشکلاتی که در سوخت‌ رسانی به هواپیما‌های ایرانی در ترکیه به وجود آمده، پرواز‌های ایرلاین‌های ایرانی به این کشور متوقف نخواهند شد.

آناهید نیوز-جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: “در طول تمام سالهای گذشته رابطه هوایی ایران با ترکیه بسیار گسترده بوده و دو طرف همواره بر لزوم تداوم روند پروازهای مشترک تاکید داشته اند. در حال حاضر هر یک از ایرلاین های دو کشور مجوز ۱۰۰ پرواز هفتگی به آسمان یکدیگر را دارند و این روند ادامه خواهد داشت”.

 

 

daryatour-8-13 (1)

 

 

وی افزود: “سازمان هواپیمایی کشوری ایران زیر سایه رابطه مناسب با ترکیه بحث سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی را پیگیری می کند و این امید وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات به وجود آمده برطرف شود.”

جعفرزاده ضمن اشاره به موافقت نامه همکاری دوجانبه هوایی میان ایران و ترکیه اظهار کرد: “در چارچوب این توافقنامه دو طرف موظف هستند که خدمات فرودگاهی مورد نیاز ایرلاین های هر کشور را ارائه کنند. از این رو همانطور که ایران به طور کامل به این موافقت نامه پایبند بوده، مذاکرات به منظور اجرایی شدن تعهدات ترکیه در این زمینه نیز ادامه خواهد داشت.”

گفتنی است شرکت ترکیه ای سوخت رسان به ایرلاین ها به نام «پترول آفیسی» که در فرودگاه های این کشور فعالیت می کنند، از روز نخست ماه نوامبر سال جاری به هواپیماهای ایرانی سوخت نداد و این مسئله ابهام هایی را در حوزه تداوم برنامه های پروازی دو طرف به وجود آورد. هر چند دولت ترامپ تحریم های جدید اقتصادی خود علیه ایران را اجرایی کرده، اما ترکیه جزو کشورهایی است که از تحریم های نفتی معاف خواهند شد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."