• تاریخ خبر : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۵:۵۴

پرونده دوازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران بسته شد


دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته شب گذشته و باحضور بیش از ۶۶۰ شرکت داخلی و ۵۷ شرکت خارجی در زیر باران زمستانی و در حالی که خبر از تمدید ۲ ساعته نمایشگاه داده شده بود؛ بسته شد و متولیان گردشگری را تا سال آینده به فعالیت در این حوزه تنها گذاشت.

آناهید نیوز- شادی کابیانی در روز نخست نمایشگاه گردشگری بیم آن می رفت که امسال با نمایشگاه تخصصی تر به نسبت سال های گذشته از حیث بازدید کننده روبرو باشیم . چرا نمایشگاه که ارام و به دور از چادرهای تولید کنننده دود و کباب و مردمی که برای خوردن بی نظمی را به وجود می آورند؛ بود واین برای فعالان متخصصان این نوید را می داد که بیشتر به تعامل می توانند بپردازند. اما ؛این خوشی دوام نیاورد و در کمتر از یک روز از برگزاری نمایشگاه ،دود ان رافرا گرفت.

 

 

730A4EF7-D6AC-4F42-B2A5-3A8BC0AEE471

نمایشگاه دست پر آغاز شد برگزاری ۶ کارگاه تخصصی و همچنین نشست ها و پنل های مختلف. هرچند که بسیاری از پنل ها برگزارنشد و بر بی نظمی نمایشگاه دامن زد.

دوازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران در حقیقت ایرانی کوچک را یکجا جمع کرد تا شوق سفر در میان مردم را در آستانه سفرهای نورزوی با انتخاب مقصد به وجود بیاورد.
هریک از استان های شرکت کننده سعی کرده بودند با شعار و سبک و سیاقی متفاوت به معرفی پتانسیل ها و جذابیت های گردشگری خود بپردازند.
اصفهان با سوغاتی و صنایع دستی، هرمزگان با صدای دریای فارس و نقش حنا،تهران با پایتخت زیبای من،مازندران با معرفی بوم گردی های خود و نحوه پذیرایی در گیلان و غذاهای خوشمزه اش.
خراسان با طلای سرخش و کویرهای نابش و دیگر استان هابا موسیقی فولکورشان در این دوره از نمایشگاه حضور داشتند.
به گفته تیموری معاون گردشگری این دوره از دوازدهمین نمایشگاه گردشگری هدف برارائه پکیج سفر به مردم بود.

8D015027-D35F-44E1-8275-1E2AC8E83F6C

در این دوره از نمایشگاه بیش از ۲۰ استاندار در این نمایشگاه حضور پیدا کردند و از غرفه استان های خودشان دیدن کردند. این برای اولین بار بود که استانداران به این نمایشگاه می آمدند.
همچنین از دیگر نکات بارز این دوره حضور معاونت میراث فرهنگی و صندوق حفظ و احیا و نمایش گواهینامه های آثار ثبت جهانی ایران به مخاطبان و بازدید کنند گان از نمایشگاه بود و نشان از توجه آنها به گردشگری و اهمیت سفر داشت.
از دیگر نکات نکات قابل توجه در نمایشگاه امسال نبود حضورخطوط هوایی و پرواز در نمایشگاه بود.

نمایشگاه گردشگری جز نمایشگاه های تخصصی است ووقتی از مردم و مخاطب عام دعوت به بازدید می شود پس باید انگیزه سفر را در آنها به وجود بیاوریم.
مردم حاضر در نمایشگاه و در غرفه های مربوط به آژانسهای مسافرتی دنبال تخفیف های نمایشگاهی بودند اما چیزی دستشان را نمی گرفت. هتلها نیز با بسته ویژه ای به نمایشگاه نیامدند برخی از آنها با وجود اینکه گفته شده هتلها در ایام نوروز افزایش نرخ ندارند اما قیمت اتاق را از الان به مسافر نمی دادند.

حضور آژانسهای خارجی در نمایشگاه نیز کمرنگ بود برخی از آنها با پارتنر ایرانی به نمایشگاه آمده بودند . عملا آژانسهایی را می شد دید که کارگزار تورهای یک کشور خارجی هستند اما در بخش بین الملل شرکت کرده اند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."