• تاریخ خبر : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۴:۱۷

پیشنهاد نوروزی آناهیدنیوز: به کندلوس بروید


کندلوس نام روستایی است در خطه سرسبز شمال ایران که هنوز دستخوش بسیاری از تغییرات نشده است و از هجوم خانه های مدرن و زباله در امان مانده است.

آناهید نیوز- روستای کندلوس با چهارهزار سال تاریخ، در دل کوهستان های البرز در استان مازندران و در ۷۵ کیلومتری نوشهرواقع شده است. روستای کندلوس، یکی از زیباترین و پاکیزه ترین روستاهای ایران محسوب می شود که همچون نگینی در دل طبیعت زیبای البرز شمالی، می درخشد.

 

 

کندلوس

 

در هنگام ورود به این روستا کوچه پس کوچه‌های سنگ‌فرش شده، خانه‌های چوبی و دیواره‌هایی از جنس سنگ و کاه‌گل نظرتان را به خود جلب خواهد کرد. سقف خانه‌های کندلوس از جنس سفالی بوده و برای جلوگیری از نفوذ آب برف و باران بصورت لت کوبی ساخته شده‌اند. البته در کندلوس خانه‌های ویلایی جدیدی نیز وجود دارند که نمای مدرن و شیکی داشته و به نوعی نمای ظاهری روستا را متحول کرده‌اند. مردم روستا شغل‌های گوناگونی دارند به عنوان مثال برخی از آنها بطور تخصصی به کار کشت و پرورش گیاهان دارویی مشغول هستند و برخی دیگر نیز شغل‌هایی همچون دامپروری، کشاورزی، باغداری و ساخت صنایع دستی دارند.

یکی از جاذبه های این منطقه، موزه مردم شناسی و موزه گیاه شناسی کندلوس است که اطلاعات بسیار جالب و مفیدی درباره تاریخ کهن و تمدن پر رمز و راز این دیار ، در اختیارتان می گذارد.

 

 

کندلوس3

 

موزه مردم شناسی کندلوس چندین بخش را در خود جای داده که از جمله آنها می‌توان به بخش زیورآلات، اسناد تاریخی، نقاشی های سنتی و قهوه خانه ای‌، کتب خطی، پوشاک و ابزار زیستی اشاره کرد.

پیشنهاد برای سفر و انتخاب این مقصد نوروزی، سفر با تور و آن هم با شرکت ایرانگردی مارکوپولو است.

این شرکت تور ترکیبی رامسر، کندلوس، لاهیجان (عروس سبز ایران) را طراحی کرده است و در برنامه سفر های نوروزی خود قرار داده است.

بازدید از مقبره کاشف السلطنه، استخر و بام لاهیجان، کارخانه چای، بلوار کازینو، کاخ مرمر، مجموعه تله کابین بام رامسر، مقبره شیخ زاهد گیلانی، شیطان کوه، روستای کندلوس، خانه مینا و پلنگ، موزه کندلوس، چشمه آبگرم رامسر، روستای تاریخی جواهرده، مراکز خرید جاده ساحلی نمک آبرود، ساحل دریا از جمله برنامه های تداراک دیده شده در این سفر است.

 

 

کندلوس4

 

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر برای حضور در این تور می توانید به سایت

https://t.me/marcopolo_tour/5085 مراجعه یا با شماره تلفن ۴۱۶۱۳-۰۲۱ داخلی ۱۰۲،۱۰۳،۱۰۴ تماس بگیرید.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."