• تاریخ خبر : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۸:۳۱

چشمه ی خمده ؛ چشمه ی شفابخش


خمده یکی از روستاهای سرسبز و دیدنی اطراف شهرستان فیروزکوه است. چشمه آب معدنی این روستا یکی از دیدنی‌ترین نقاط آن به حساب می‌آید که ۵ کیلومتر تا جاده فیروزکوه ـ زرین‌دشت فاصله دارد.

بهترین فصل استفاده از این چشمه، فصل بهار و تابستان است. به دلیل وجود همین چشمه آب معدنی، همه ساله بازدیدکنندگان فراوانی از دیگر نقاط کشور به این روستا می‌آیند.

آناهیدنیوز ـ خمده استخری طبیعی دارد که  آبی که از دل کوه بیرون می‌آید در این استخر که دورش را سنگ‌چین کرده‌اند، جمع شده و قابل استفاده می‌شود.

 

3070774_774

 

البته با کشیدن دیواری دور تا دور آن، هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند در ساعات مختلف از آب چشمه استفاده کنند. اگر شما هم قصد رفتن به این منطقه و دیدن مناظر و زیبایی‌های آن را دارید.

 

13920502000031_photol

 

برای دسترسی به این منطقه از تهران به سمت فیروزکوه حرکت کرده و بعد از گذشتن از پردیس،بومهن و رودهن به فاصله ۱۰ کیلومتر از فیروزکوه سمت راست تابلو “زرین دشت” دیده می‌شود , از این مسیر به اندازه ۱۰ کیلومتر به سمت جنوب حرکت کرده به یک فرعی خاکی رسیده که تابلو ی  قدیمی “روستای خمده”کنارش نصب شده است ,پس از طی مسافت ۵ کیلومتر از جاده خالی و عبور از پلی که از روی رودخونه رد می‌شود به چشمه آب معدنی خمده می رسید ,که از اینجا تا خود روستا کمتر از یک کیلومتر فاصله است.

 

16352

 

خمده در فاصله تقریبی ۳۰ کیلومتری “تنگه واشی” قرار گرفته است.

 

img_9278

 

این منطقه زیبای تفرجگاهی به عنوان دومین نقطه گردشگری شهرستان فیروزکوه پس از منطقه توریستی تاریخی تنگه واشی مطرح بوده که به خصوص در فصل تابستان و ایام گرم سال پذیرای هزاران گردشگر است.این چشمه علاوه بر زیبایی فوق‌العاده، خاصیت درمانی هم دارد.استفاده‌کنندگان از آب این چشمه بر این باورند که آب آن برای بهبود امراض پوستی و مفصلی همچنین سنگ کلیه موثر است.

 

%da%86%d8%b4%d9%85%d9%87-%d8%ae%d9%85%d8%af%d9%875

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."