• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۳:۱۵

چکدرمه؛ غذایی چرب و خوشمزه در بندر ترکمن


این روزها صرف غذا در رستوران‌ها و غذاخوری‌ها خود به یکی از فعالیت‌های گردشگران حین اقامت در مقصد بدل شده است و چشیدن طعم‌های جدید و نامتعارف، بخشی از ماجراجویی در سفر را برای گردشگران رقم می‌زند. جذابیت طعم‌های تازه و خوشمزه تا حدی است که برای برخی از گردشگران به تنها دلیل بازگشت دوباره به یک مقصد تبدیل می‌شود و برای برخی دیگر، اصلی‌ترین دلیل انتخاب یک مقصد.

آناهید نیوز-شاید نخستین چراغی که در ذهن از شنیدن نام  ترکمن ها  در ذهن روشن می شود؛روسری های رنگارنگ زنان  و اسب های اصیل این قوم باشد. ترکمن ها از اقوام ترک تبار ایران هستند که در کناره های شرقی دریای خزر در استان گلستان و بخش هایی از استان خراسان موسوم به ترکمن صحرا سکونت دارند. بندر ترکمن، گنبد قابوس، کلاله و … از شهرهای شناخته شده آن ها هستند.

 

 

چکادرمه

 

 

ترکمن ها طبق رسوم خود روی زمین و دور سفره ای به نام ثاچاق غذا می خورند. از غذاهای محلی این خطه می توان چکدرمه، بولامه، بورک، اکمک، باسترمه و … را نام برد.

چکدرمه، یک غذای محلی که شباهت زیادی به استانبولی پلوی تهرانی‌ها دارد. چکدرمه مشهورترین غذای بندر ترکمن و آق قلا است که به آن چکدیرمه یا چگدیرمه هم می گویند و به طور سنتی در دیگی به نام «قازان» پخته می‌شود. مواد تشکیل دهنده اصلی چکدرمه گوشت، برنج، پیاز و رب گوجه فرنگی است که ماهی و مرغ  را هم می توان جایگزین گوشت قرمز در این غذا کرد.

مواد تشکیل دهنده ی چکدرمه:

۱- برنج
۲- گوشت (گوشت گوسفند
۳- روغن کنجد (در سال های اخیر روغن های پنبه دانه و آفتابگردن
۴- پیاز و گوجه فرنگی ( در سال های اخیر رب گوجه)

طرز تهیه:
ابتدا گوشت را پس از برش به قطعات کوچک در داخل روغن سرخ می کنند. بعد از آن مقداری پیاز رنده شده را تفت می دهند. به محض سرخ شدن پیاز، مقداری گوجه یا رب گوجه اضافه می کنند و آب می ریزند.
پس از آن، سر دیگ (قازان) را – که معمولا از جنس چدن است- می بندند تا گوشت ها در نتیجه ی حرارت، آب پز شود. آنگاه، برنجی را که قبلا شسته و آماده کرده اند، اضافه می کنند به طوری که آب موجود در داخل دیگ به اندازه ی یک بند انگشت بالاتر از برنج قرار بگیرد. بعد از این مرحله، سر دیگ را می بندند و شعله را کم می کنند تا برنج نیز با بخار موجود در داخل دیگ پخته شود. البته چند بار ته دیگ را بازدید می کنند که مبادا ته سوز شود. در این فاصله یکی دو بار هم، برنج گردانی می کنند تا برنج های زیر و رو جا به جا شود و عمل پختن در همه ی محتویات دیگ یکسان صورت بگیرد.

 

 

چکادرمه2

 

برای ماجراجویانی که قصد سفر به استان گلستان و بندر ترکمن را دارند پیشنهاد می کنیم که غذای چکدرمه را نوش جان کنند.

برای رفتن به بندر ترکمن می توانید سفر با تور را انتخاب کنید و به یکی از دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه کنید.شرکت ایرانگردی مارکوپولو یکی از شرکت های معتبر در زمینه تورهای ایرانگردی است.

این شرکت تور گروهی سفر به استان گلستان و بندر ترکمن را نیز برگزار می کند ؛برای سفر با تور می توانید این دفتر مسافرتی را انتخاب کنید؛که نامی آشنا در صنعت گردشگری و برگزاری تورهای  ایرانگردی  است.

برای اطلاعات بیشتر برای سفر به بندرترکمن می توانید به سایت www.iranmarcopolo.ir  مراجعه یا شماره تلفن۴۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."