• تاریخ خبر : جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۴:۲۰

چگونه برای سفر برنامه ریزی کنیم


زندگی شهری، همه ما را گاهی دچار یکنواختی می کند، برای دور شدن از این حالت باید به سفر رفت. اما، سفر رفتن باید با برنامه باشد که بتوانیم مقصدی را انتخاب کنیم که بیشترین لذت را ببریم.

آناهید نیوز- گاهی وقتی فیلم های کوتاه از مسافران شاد و هیجان زده و جاهای زیبای دنیا را می بینیم حس انرژی بخشی بهمان دست می دهد و دلمان می خواهد هر چه سریع تر به دل جاده بزنیم و راهی سفر شویم. با این حال حتی اگر قصد سفر هم داشته باشید ممکن است که ندانید چگونه باید برای این ماجراجویی برنامه ریزی کنید.

 

 

برنامه ریزی سفر

 

چقدر می خواهید برای سفر هزینه کنید؟

در برنامه ریزی برای سفر مهمترین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که برای این سفر چقدر می خواهید هزینه کنید. مقدار پولی که قرار است هزینه کنید کاملا روی نوع سفر شما تاثیر می گذارد. تجربه هایی که در سفر با آن ها روبرو می شوید تا حد زیادی به قیمت آن ها بستگی دارد. مثلا اگر کوله گردی و یا ماندن در هاستل ها را دوست ندارید باید پول بیشتری خرج کنید تا بتوانید در هتل و یا ریزورت اقامت داشته باشید. اگر دوست دارید که از همه جاذبه های دیدنی یک شهر بازدید کنید باید حواستان به هزینه های آن ها هم باشد.

چه مدت می خواهید در سفر باشید؟

فرض کنید که فقط ۴ روز تعطیلی دارید و مدت هاست که آرزوی سفر به ژاپن را دارید! مشخص است که وقتی زمان زیادی ندارید باید سفر به نقاط نزدیکتر را در برنامه تان قرار دهید. اگر بیش از دو هفته تعطیلی داشته باشید در این صورت انتخاب های بیشتری دارید. وقتی زمان بیشتری داشته باشید می توانید تصمیم بگیرید که فقط به یک کشور بروید و یا سفر خود را بین دو یا سه کشور تقسیم کنید.

برای سفر به کدام کشور می خواهید بروید؟

اینکه شما کدام کشور را برای سفر انتخاب می کنید کاملا سلیقه ای است ممکن است که علاقه به تمدن های باستانی داشته باشید در این صورت گزینه های زیادی برای شما وجود دارد و یا شاید عاشق طبیعت های بکر و بینظیر هستید.

در سفر چه کاری می خواهید انجام دهید؟

اگر به درستی نمی دانید که از بین این همه مقصد گردشگری کدام را برای سفر انتخاب کنید به این فکر کنید که دلتان می خواهد چه تفریحاتی را در سفر تجربه کنید. مثلا اگر عاشق غذاهای خیابانی هستید در این صورت کشورهای جنوب شرقی آسیا می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد، یا اگر چشم اندازهای بیابانی و خشک را دوست دارید کویر نمک بولیوی و یا پارک ملی تونگاریرو در نیوزلند برایتان عالی است و یا اگر حیات وحش می خواهید به آمازون و یا سافاری در آفریقا بروید.

برای رفت و آمد از چه وسیله ای استفاده می کنید؟

راهی را که برای سفر بین شهرها و کشورهای مختلف انتخاب می کنید بستگی به طول سفر و بودجه شما دارد. می توانید مسیر بانکوک تا چیانگ مای را به سرعت با هواپیما طی کنید و یا می توانید با قطار بروید و زیبایی های حومه شهر را از نزدیک لمس کنید. باید پروازهای بلندمدت را زودتر رزرو کنید چون اینجوری هزینه آن ها برایتان ارزان تر تمام می شود. برای سفرهای بین شهری به فستیوال های محلی هم توجه کنید چون هر نوع فستیوالی ممکن است همه قیمت ها را افزایش بدهد.

منبع: travelversed.co


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."