• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۲:۵۴

کافه‌ای که در آن پول زمان را می پردازید


“اسلو تایم” (Slow Time) کافه‌ای است که اخیرا در شهر ویسبادن آلمان افتتاح شده و بر خلاف کافه‌های عادی به جای پرداخت هزینه قهوه یا کیک باید هزینه زمانی که در آن سپری کرده‌اید را بپردازید. سرو قهوه و بیسکویت در اسلو تایم رایگان بوده و حتی مشتری‌ها می توانند غذای خود را به همراه بیاورند. اما در هنگام خروج باید هزینه دقایقی که در این کافه سپری کرده‌اید را پرداخت کنید.
این ایده برای نخستین بار در روسیه و با عنوان “کافه زمان” اجرایی شد و “داریا وولکووا” که در سال ۲۰۰۸ از روسیه به آلمان مهاجرت کرده، نخستین کافه زمان به نام اسلو تایم را در این کشور افتتاح کرده است. ورودی این کافه برابر با ۲ یورو بوده که ۳۰ دقیقه ابتدایی حضور در آن را نیز شامل می شود. پس از آن، باید برای هر دقیقه ۰٫۰۵ یورو و یا ۳ یورو برای هر ساعت حضور اضافه را بپردازید. قهوه، چای و آب رایگان بوده، اما به مشتری‌ها توصیه می شود تا غذای خود را به همراه آورده و یا در صورت تمایل پیتزا سفارش دهند.

 

Rec_Cappuccino_emo_15-800x532

 

 

Slow-Time-cafe

 

آناهید نیوز_ به گفته وولکووا، در شرایطی که چندین ساعت در اسلو تایم قرار دارد، اما مشتری‌ها به زمان توجه ویژه‌ای نداشته و آرامشی که در این مکان کسب می کنند از اهمیت بیشتری برای آنها برخوردار است. مشتری‌ها هنگام ورود دستبندی تحویل می گیرند که زمان دقیق ورود روی آنها مشخص شده و صورت حساب آنها بر اساس مدت زمانی که سپری کرده‌اند، محاسبه می شود. از دیگر امکانات این کافه برای سپری کردن زمان می توان به اینترنت وای فای رایگان و مجموعه کتاب‌هایی که در آن قرار دارند، اشاره کرد.

 

alternativ-in-jeder-weise-das

 

اسلو تایم با مساحت ۷۵ متر مربع گنجایش پذیرش ۲۵ نفر را داشته و برای آنکه سودآور باشد حداقل به ۱۱ مشتری در یک ساعت نیاز دارد. وولکووا معتقد است در آینده نزدیک شرایط کافه اسلو تایم بهبود یافته و به نمونه‌ای منحصر به فرد مبدل خواهد شد. وی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با ایده این کافه دو پوستر بزرگ تهیه کرده که توضیحات کاملی در آنها ذکر شده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."