• تاریخ خبر : شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۰۰

کشف بقایای معماری عصر آهن در نیشابور


«در نخستین فصل کاوش‌های باستان‌شناسی دانشگاه نیشابور در محوطه باستانی سه تپه دشت نیشابور بقایای معماری از دوره عصر آهن (اواخر هزاره دوم و اوایل هزاره اول پیش از میلاد ) کشف و شناسایی شد .»

آناهید نیوز- حسن باصفا سرپرست هیأت باستان‌شناسی با اعلام این خبر گفت: این کاوش علمی، آموزشی توسط گروه باستان شناسی دانشگاه نیشابور به مدت حدود ۲ماه ادامه خواهد داشت .

 

 

کشف آهن

 

این باستان‌شناس، هدف از انجام این کاوش علمی، آموزشی را علاوه‌بر انجام واحد عملی درسی دانشجویان باستان‌شناسی دانشگاه نیشابور انجام لایه‌نگاری محوطه باستانی و تعیین عرصه و حریم تپه اعلام کرد .

او گفت: بازشناسی فرهنگ و اقتصاد مردم نیشابور در عصر آهن که به فرهنگ یاز در باستان شناسی معروف است و نیز تعیین ارتباطات فرهنگی و فرا منطقه ای با مناطق همجوار از جمله آسیای مرکزی از دیگر اهداف این کاوش است .

وی با اشاره به موقعیت مکانی این محوطه باستانی افزود: کاوش‌های علمی آموزشی باستان شناسی توسط گروه باستان شناسی دانشگاه نیشابور و با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سال گذشته آغاز شده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."

برچسب ها