• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۴۸

کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ در سیستان و بلوچستان


رئیس یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کشف و ضبط تعدادی از اشیای پیش از تاریخ و دوران اسلامی توسط نیروهای یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

آناهید نیوز- سردار امیر رحمت‌اللهی گفت: یگان حفاظت استان سیستان و بوچستان در راستای اقدامات تعاملی با نیروی انتظامی و در ادامه روند دستگیری سارقان و قاچاقچیان اشیای عتیقه، با بهره‌گیری از شگردهای تخصصی و ساعت‌ها کار مراقبتی و ردزنی و چندین روز تلاش بی‌وقفه، ضمن اخذ مجوز قانونی از مراجع قضائی با همکاری عوامل انتظامی شهرستان زابل نسبت به شناسایی محل اختفای افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی اقدام کرد.

 

 

یگان

 

وی افزود: در عملیاتی غافلگیرانه با دستگیری دو متهم، مقادیری اشیای تاریخی شامل شمشیر، کوزه سفالی، دستبند فلزی، گردن‌آویز سنگی، سنگ آسیاب و سکه تاریخی متعلق به پیش از تاریخ و متاخر اسلامی از این افراد کشف و ضبط شد.
رحمت‌اللهی تصریح کرد: در این خصوص اشیای کشف شده به موزه زاهدان تحویل و افراد دستگیرشده و به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی استان تحویل شدند.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."