• تاریخ خبر : پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۹:۱۷

کم توریست ترین کشورهای جهان


برنامه ریزی برای یک سفر متفاوت ; تفاوت از این جهت که کمتر کسی قبلا این سفر را انجام داده و برای انجام آن باید قید خیلی چیزها را زد مثلا رستوران های دنج ، استراحتگاه های لوکس و یا حتی جاذبه های توریستی ! برای همین ۱۰ کشوری که در ادامه معرفی خواهیم کرد در صدر جدول کم توریست ترین کشورهای دنیا هستند . به هر حال اگر شما جزو کسانی هستید که پیمودن راه های سخت و ناهموار از افتخاراتشان محسوب می شود با آناهید نیوز همراه باشید تا این نقاط نه چندان محبوب را بشناسید.

۱ نائورا (۲۰۰ توریست در سال )
عجیب نیست که شما هیچ کاری برای انجام دادن در نائورا ندارید. جزیره کوچکی که فقط ۲۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و در اقیانوس آرام واقع شده است . نائورا فقط پر از معدن فسفات است و تنها یک ایرلاین برای برگشت شما به خانه وجود دارد.
چرا نائورا؟
نقطه درخشان این جزیره که دیدنش را ارزشمند می کند سواحل زیبای مرجانی است که مناسب ماهیگیری ، غواصی و استراحت به دور از شلوغی و سر و صداست.

 

283620_987

 

۲ سومالی (۵۰۰ توریست در سال )
هرج و مرج ، درگیری های خشونت آمیز ، جنگ های داخلی و وجود تروریست منطقه ای باعث شده که سفر به این کشور در میان گردشگران دیوانگی محض شناخته شود و سفر به سومالی مساوی با خطر مواجه با با جنایتکاران و تندروها باشد.
چرا سومالی؟
دولت این کشور به تازگی در تلاش است که امنیت را در پایتخت خود یعنی مگادیشو برای حضور توریست ها برقرار نماید و شما حتما می توانید در طول روز خودتان را سرگرم کنید . البته اگر سفرهای شما بیشتر در پاریس و جزایر قناری اتفاق می افتد هیچوقت به سومالی نروید!

 

pc142325eac2c5348c7cf64d189bf073df_02

 

۳ تووالو  (۱۲۰۰ توریست در سال )
سرزمین گرمی در بالای اقیانوس آرام جنوبی که گفته می شود بعد از گرم شدن زمین و آب شدن یخ های قطبی اولین نقطه از زمین که به زیر آب می رود همینجاست : تووالو . رفتن به این جزیره همچنین فقط از فیجی امکان پذیر است و بسیار گران تمام می شود.
چرا تووالو؟
تووالو برای غواصی و استفاده از چشمه آب گرم بسیار مناسب است اما اگر حوصلتان  از این کارها سر برود چیز دیگری وجود ندارد !

 

Tuvalu

 

۴ کریباتی ( ۴۷۰۰ توریست در سال )
در نگاه اول به نقشه این کشور می توانید حدس بزنید چرا مسافرت به کریباتی دشوار است. انگار کسی اطراف یک نوار باریک و طولانی کاغذ رنگی پخش کرده به این معنی که رفتن به میان جزیره کار واقعا سختی است.
چرا کریباتی؟
۳۲ جزیره مرجانی که در ۵/۳  میلیون کیلومتر مربع گسترده شده اند و جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ سکنه را در بر گرفته اند . کریباتی یکی از بهترین مقاصد ماهیگیری و غواصی دنیا شناخته شده است.

 

کریباتی

 

۵ جزایر مارشال (۵۰۰۰ توریست در سال )
واقع در اقیانوس آرام شمالی متشکل از ۱۱۵۶ جزیره مرجانی که فقط ۶۸۰۰۰ نفر جمعیت دارد . اصلی ترین علت کم توجهی به این مجمع الجزایر دسترسی دشوار و ارتباطات ضعیف آن با دیگر نقاط جهان است اما در کنار این ، تبدیل شدن جزایر مارشال به پایگاه آزمایشگاهی اتمی دلیل دیگری است که توریست ها تمایل زیادی به سفر نداشته باشند.
چرا جزایر مارشال؟
بودن در اقیانوس آرام به سادگی می تواند کلیشه هایی را که از یک جزیره در فیلم ها و سریال ها دیده اید به حقیقت نزدیک کند. مرداب های فیروزه ای ، مرجان های فراوان و بزرگترین مامن کوسه های دنیا را در این جزایر می یابید.

 

70110_295

 

۶ گینه (۶۰۰۰ توریست در سال )
به غیر از شهروندان آمریکایی بقیه افراد برای ورود به گینه به ویزا نیاز دارند و گرفتن ویزای توریستی از این کشور چیزی شبیه به هفت خان رستم است.
چرا گینه ؟
این کشور کوچک که تقریبا به اندازه مریلند وسعت دارد تنها کشور آفریقایی اسپانیایی زبان است و بودن در آن یک افتخار بزرگ محسوب می شود.

 

port-morsby-papua-new-guinea

 

۷ ترکمنستان (۷۰۰۰ توریست در سال )
به نظر می آید مردم این کشور چندان با توریست و صنعت گردشگری میانه خوبی ندارند و همه چیز برای گردشگران خارجی ناامیدکننده است …ویزا هم یکی دیگر از مشکلات است که به سختی صادر می شود.
چرا ترکمنستان ؟
این کشور پر از جاذبه های هیجان انگیز و طبیعت رنگارنگ و کویر شن سیاه و … است . کمپ شبانه با غذاهای محلی لذت سفرتان را تکمیل می کند . غار کوآتا و چشمه ای که در درون آن قرار دارد معروف ترین جاذبه ی گردشگری این کشور است و به خاصیت درمانی شهرت دارد.

 

13920820000098_PhotoL

 

۸ سائوتوم و پرینسایپ  (۸۰۰۰ توریست در سال )
این کشور در سوال غربی آفریقای مرکزی واقع شده و متشکل از دو جزیره است که در میان رشته کوه های آتشفشانی غیر فعال قرار گرفته اند . این کشور یک منطقه دور افتاده است که در آن می توانید آرامش واقعی را تربه کنید.
چرا سائوتوم ؟
سواحل خیره کننده و کوهستان های خوش منظره مناسب پیاده روی و عکاسی و طبیعت گردی هستند.

 

img1-1360244989

 

۹ کومورو (۱۵۰۰۰ توریست در سال )
این جزیره در اقیانوس هند واقع شده و شاید اصلی ترین دلیل رفت وآمد کم توریست ها رسومات و سختگیری های دینی مردم باشد . غیر از این بیماری مالاریا هم در این کشور بسیار شایع است.
چرا کومورو؟
کومورو بخاطر خط ساحلی زیبا ، غذاهای دریایی خوشمزه و بازارهای محلی فعال شناخته شده است. رفتار مردم کومورو بسیار دوستانه است پس فراموش نکنید که شما هم همینطور برخورد کنید.

 

Comoros-The-Smallest-Nation-in-the-Arab-World-by-Population

 

افغانستان (۱۷۵۰۰ توریست در سال )
ترور ، جنگ و مسئله ی طالبان بیشترین عامل عدم تمایل گردشگران به افغانستان است .
چرا افغانستان ؟ نکته قابل توجه در افغانستان مناظر فوق العاده ای است که از زمین های پست کویر تا کوهستان های پوشیده از برف مشاهده می کنید . افغانستان همچنین یکی از قدیمی ترین فرهنگ های تاریخ بشری را در خود جای داده و تعداد زیادی آثار تاریخی بودایی و مکان های مقدس را به عنوان جاذبه ی گردشگری پیشنهاد می کند . مخصوصا مناره جم که ۱۲ قرن قدمت دارد و جزء میراث جهانی یونسکو هم محسوب می شود.

 

12121212

 

ترجمه و تحریر : زهرا نعیمی


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."