• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۵:۱۹

کندلوس در زمره ۷۳ روستای برتر گردشگری


سرگروه طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان گردشگری اعزامی به مازندران گفت: “کندلوس” در زمره ۷۳ روستای برتر گردشگری کشور قرار گرفت.

آناهید نیوز – محمد ایزدیار در حاشیه بازدید ظرفیت‌های گردشگری روستای کندلوس بخش کجور با اشاره به اینکه از هفته گذشته طرح بسیار مهمی در راستای شعار سال در حوزه گردشگری در کشور آغاز شد، اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال، این موضوع جزء برنامه‌های محوری سازمان میراث فرهنگی است.

 

6795

 

وی تصریح کرد: کندلوس از میان ۵۰۰ روستای مدنظر میراث فرهنگی کشور جزء ۷۳ روستای برتر گردشگری انتخاب شد.

سرگروه طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان گردشگری اعزامی به مازندران خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بخش‌های مختلف حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دهکده فرهنگی و تاریخی کندلوس از سوی کارشناسان ملی حوزه گردشگری کشور بازدید شد.

 

6794

 

ایزدیار با بیان اینکه طبیعت بکر و زیبای روستای کندلوس از شاخص‌های بسیار مهم در حوزه گردشگری است، ادامه داد: بوم‌گردی از امتیازات مهم در روستای کندلوس است که مورد توجه قرار گرفت و ورود گردشگران را تسهیل می‌کند.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌های بزرگی که از سوی یکی از اهالی علاقه‌مند به حوزه میراث فرهنگی دکتر علی اصغر جهانگیری در کندلوس ایجاد شد موزه مردم شناسی است که مجموعه‌ای بی‌نظیری از صنایع دستی و ابزارآلات از دوره‌های مختلف تاریخی و حتی پیش از تاریخ را در موزه کندلوس گردآوری کرد.

ایزدیار در گف و گو با ایسنا موزه مردم‌شناسی کندلوس را یکی از شاخص‌های مهم در راستای ارائه بسیاری از آثار مختلف کشور در یک مکان و با یک بازدید دانست و گفت: نیاز است تا کندلوس بیشتر شناخته شود و بسترها برای حضور آژانس‌های گردشگری آماده شود و ظرفیت‌های این روستا نیز باید دیده و معرفی شود.

 

13940807000630_PhotoL

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."