• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۴۷

کنفرانس همدان ۲۰۱۸ آغاز شد/کلنگ احداث هتل هما از سال ۹۴


 در دومین اجلاس مجمع گفت وگوی کشورهای آسیایی (ACD) که در کامبوج برگزارشد،همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شد،در حال حاضر ۳۴ کشور عضو این مجمع هستند و یکی از اهداف اصلی این سازمان همکاری های بین المللی در قاره آسیا است.

اناهید نیوز-صبح امروز۴شهریور ۹۷ در سالن شهدای استانداری استان همدان،کنفرانس بین تلمللی همدان ۲۰۱۸ با حضور اسحاق جهانگیری،معاون رییس جمهور علی اصغر مونسات،رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،باندیت لینچون،دبیر کل مجمع گفت و های همکاری اسیا،استاندارو نماینده ولی فقیه در استان همدان ،سفرا و نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی اغاز به کار کرد.

در این کنفرانس ناصر نیکبخت،استاندار همدان با بیان اینکه همدان ۲۰ هزار هکتار وسعت،یک میلیون و ۷۵۰ تن جمعیت دارد گفت:همدان دروازه ورود به ایران از غرب،مرکز و جنوب است.

او ادامه داد:همدان نخستین پایتخت ایران است که از۱۵۰ سال حکومت مادها از ابادانی برخوردار است.

وی اضافه کرد: وجود زیرساخت‌های توسعه همچون فرودگاه، راه‌آهن، بزرگراه‌های بین شهری، فاصله نزدیک با پایتخت استان همدان را مستعهد سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته او در حال حاضر یک میلیارد یورو قابلیت سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، گردشگری، صنایع دستی در استان همدان وجود دارد.

وی همچنین خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: آقای جهانگیری از طرف مردم استان التماس دعا داریم؛ چرا که در سفر آقای روحانی در سال ۹۴ کلنگ احداث هتل وابسته به سازمان تأمین اجتماعی به زمین زده شد اما تا الان کوچک‌ترین اقدام از سوی این سازمان صورت نگرفته است. دستور فرمایید این مهم سریع‌تر به نتیجه برسد.

نیکبخت بیان کرد: امیدواریم اجلاس همدان ۲۰۱۸ بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در گردشگری باشد و این رویداد بستری برای گسترش تعاملات با کشورهای آسیایی شود

در ادامه کنفرانس حجت‌الاسلام والمسلمین طاها محمدی – امام جمعه همدان – در مراسم افتتاح کنفرانس همدان ۲۰۱۸ از مسئولان برای توجه به مسئله گردشگری در همدان با توجه به سوابق کهنی که دارد، از زبان همه مردم استان تشکر کرد و گفت: در قرآن به گردشگری توجه ویژه‌ای شده است؛ منتها این موضوع چند جنبه دارد. یک جنبه عرفانی که متأسفانه خیلی کمرنگ است و دیگری گردشگری تفریحی و تبادل فرهنگ‌ها که البته خوب است ولی آنچه کتاب آسمانی تأکید دارد، دو موضوع انفس و آفاق است. آفاق همین است که می‌بینید اما انفس آن است که در عالم، جان‌ها، روان‌ها، عقل‌ها، درک‌ها و فهم‌ها باید سیر کرد.

وی افزود: امروز تمدن بشری رو به قهقرا رفته، آن‌هایی که داعش را آفریدند سیر تکاملی انسان را به هزاران فرسخ عقب‌تر بردند و این باعث شرمندگی است. اگر به آیات قرآنی به خوبی عمل می‌شد امروز بشر به جای فتح چنین قله‌هایی عرش و کرسی آسمان را فتح می‌کرد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."