• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۳۶

گنبد نمکی قم به میراث‌فرهنگی واگذار می‌شود


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم گفت: با رایزنی و تمهیدات صورت گرفته با استاندار، گنبد نمکی قم برای ایجاد سایت گردشگری به زودی به اداره میراث‌ استان واگذار می‌شود.

 آناهید نیوز- عیسی رضایی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان افرود: با مطالعات انجام‌شده میزان اعتبار و ظرفیت‌ها به‌زودی مشخص می‌شود و این اثر گرانقدر تبدیل به سایت گردشگری می‌شود تا در اختیار علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی قرار بگیرد.

او افزود: گنبد نمکی قم تنها گنبد نمکی متقارن ایران محسوب می‌شود، زیبایی و تنوع رنگ و قندیل‌هایی که در این گنبد وجود دارد تاکنون گردشگرهای زیادی را به این شهر کشانده است چرا که  یکی از ۲۰ گنبد نمکی پرجاذبه طبیعی کشورمان محسوب می‌شود.

 

 

گنبد-نمکی-قم3

 

او ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ما در زمینه حضور گردشگری این است که در  شهر ماندگاری ندارند در حالی که اگر جاذبه‌های گردشگری گنبد نمکی معرفی شود بی‌شک گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این شهر خواهند آمد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم با تاکید بر لزوم محافظت از این پتانسیل گردشگری قم گفت: باید میراث‌فرهنگی قم مدیریت گنبد نمکی را برعهده بگیرد تا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، بتوان به نحو مطلوب از این مکان بهره‌برداری کرد.

 

او افزود: خوشبختانه در گفت‌وگویی که با سیدمهدی صادقی، استاندار محترم قم درباره گنبد نمکی داشته‌ایم نگاه مثبتی به استفاده از این ظرفیت برای توسعه رونق گردشگری داشتند تا این جاذبه گردشگری  منحصر به فرد به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری واگذار شود.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."