• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۰۲

یکصد هزار مسافر نوروزی از موزه های مازندران بازدید کردند


معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که در دور نخست تعطیلات نوروزی ، بیش از یکصد هزار نفر از مسافران و گردشگران از موزه های فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند.

آناهید نیوز- عبدالمطلب شریفی افزود : این تعداد بازدید از بیست و هفتم اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز ششم فروردین ماه صورت گرفت .

 

 

موزه مازندران

 

وی گفت که آمار بازدیدکنندگان از موزه های مازندران در این مدت نسبت به مدت مشابه تعطیلات نوروزی در سال گذشته هفت درصد افزایش نشان می دهد.

مازندران ۱۵ موزه دارد که از این تعداد هفت موزه دولتی و هشت موزه خصوصی است .

۲ سایت موزه هم در مازندران وجود دارد که بر اساس اعلام میراث فرهنگی از بیست و هفتم اسفند سال گذشته برای بازدید عموم بر روی مسافران نوروزی گشوده شده است وتا ۱۵ فروردین ماه جاری نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت .

موزه های دولتی مازندران شامل موزه ساری ، بابل ، آمل ، خانه نیما یوشیج در شهرستان نور ، موزه آلاشت در سوادکوه ، موزه مردم شناسی منطقه دوهزار تنکابن ، موزه شهدای آمل و موزه شهدای بهشهر است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار ستاد خدمات سفر مازندران از بیست هفتم اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز پنجم فروردین پنج میلیون ۷۶هزار و ۶۹۹نفر شب اقامت مسافران نوروزی در مازندران ثبت شد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."