• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۳۰

۱۶ هزار ایرانی به روسیه سفر کرده اند


رییس بخش کنسولگری سفارت روسیه از صدور ۱۶ هزار روادید در سال ۲۰۱۸ برای سفر به روسیه برای ایرانی ها خبر داد.

آناهید نیوز-شامیل خیزریف با اعلام این خبردر حاشیه همایش معرفی ظرفیت های گردشگری سنت پترزبورگ گفت:در سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۰ هزار روادید برای ایرانی‌ها صادر شده است واین نشان از توجه‌ایرانی ها به روسیه به عنوان یک مقصد گردشگری شده است.

او در گفت و گو با خبرنگار اناهید نیوز با بیان این مطلب گفت:درسال های اخیر توریست های‌زیادی از روسیه خواهان سفر به ایران و تهران هستند.انها می خواهند که به دیدن اثار تاریخی ایران بروند و با مردم و فرهنگ ایران بیشتر اشنا بشوند.

رییس بخش کنسلوگری سفارت روسیه در بخش دیگری از صحبت هایش به علاقمندی مردم روسیه به فراگیری زبان فارسی اشاره کرد.

او در پاسخ به لغو روادید میان دو کشور ایران و روسیه‌گفت:طبق صحبت هایی که میان مقامات دو کشور انجام شده بود قرار بر این بود که‌روادید گروهی برای گروه های گردشگری بین ۵تا ۵۰ تن لغو بشودولی هنوز این تصمیمات اجرایی نشده است.

رییس بخش کنسول سفارت روسیه ‌در ادامه گفت :دریافت ویزای روسیه برای متقاضیان بین یک هفته تا ۲۰ روز کاری زمان می برد و دریافت کنندگان ویزا گردشگری‌می توانند ۳۰ روز در روسیه اقامت داشته باشند و از همه استان های ان بازدید کنند.

او به هزینه دریافت روادید اشاره کرد و توضیح داد: برای ویزای معمولی ۷۰ دلار نقدی و برای ویزای فوری که ۳ روزه صادر می شود ۱۴۰ دلار از متقاضیان سفر دریافت می شود.

یاد اور می شود،همایش معرفی ظرفیت های گردشگری سنت پترزبورگ روسیه با حضور دبیر اول سفارت روسیه،رییس بخش کنسولگری سفارت روسیه، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران ،مقامات ومدیران ارشد هتل ها و تورگردانان ایران و تنی چند از تورگردانان روسی روز گذشته(۱۹ ابان ماه)در هتل ازادی تهران برگزار شد.

در این همایش هریک از تورگردانان شرکت کننده به معرفی خدمات و همچنین تورها و معرفی پتانسیل های سنت پترزبورگ پرداختند.

سنت پترزبورگ شهری برای گردشگری غذاست و بسیاری از دسرهای متفاوت در انجا سرو می شود.
این شهر دارای فرودگاهی بزرگ است که به بسیاری از کشورهای مختلف از جمله تهران پرواز مستقیم دارد.

سنت پترزبورگ دارای قطار سریع السیر است که به مسکو و هلسینکی جابه جایی مسافر انجام می دهد.همچنین این شهر۳۶ مکان دیدنی ،۷ هزار و ۷۸۳مجسمه تاریخی و ۲ هزار موزه دارد.

یاداور میشود همایش معرفی ظرفیت های گردشگری سنت پترزبورگ با همکاری شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو،کمیته توسعه گردشگری سنت پترزبورگ،سفارت روسیه در ایران برگزار شد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."