• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۳:۰۳

۱۳ سال پس از زلزله بم/ مشاهده “بم” از فراز ارگ


مدیر پایگاه میراث جهانی بم از اتمام کارگاه مرمت رمپ حاکم نشین و خانه حاکم در نوروز امسال خبر داد.

آناهید نیوز-  پس از گذشت ۱۳ سال از زلزله بم، مردم می توانند شهر بم را از فراز ارگ مشاهده کنند.

افشین ابراهیمی مدیر پایگاه میراث جهانی بم با اعلام این خبر گفت: پس از گذشت ۱۳ سال از زلزله بم، با تلاش‌های کارشناسان و مرمت گران و همچنین طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته مردم می توانند از حاکم نشین بازدید و شهر بم را از فراز ارگ مشاهده کنند.

 

 

1

 

وی افزود: از آنجایی که بازدیدهای عموم از دروازه اصلی تا سربازخانه بوده و مردم پس از زلزله تنها می‌توانستند تا سربازخانه بازدید کنند از همین رو، با تلاش های مرمت گران و کارشناسان پیش بینی شده که امکان بازدید عمومی تا حاکم نشین فراهم شود.

ابراهیمی با اشاره به اتمام ۹۸ درصدی آوار برداری این مجموعه به فعالیت های انجام شده و در حال انجام در این زمینه پرداخت و گفت: در حال حاضر مرمت کارخانه حناسابی، مقبره خواجه آفاق  و مقبره میرزا ابراهیم پایان یافته  و اقدامات حفاظتی اضطراری در کوشک رحیم آباد در قلعه دختر و چهارطاقی صورت گرفته است.

به گفته وی مسجد پیامبر، تکیه، مرمت و ساماندهی حصار ارگ بم، حصار دوم و سوم، سربازخانه، خانه یهودی‌ها، بازار، بخشی از حاکم نشین، بخشی از مسجد جامع، دروازه دوم و سوم و… از جمله  بخش هایی  است که مرمت آنها به پایان رسیده است


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."