• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۴۷

 ۲ اشکال شورای نگهبان برای وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری


رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی از ۲ اشکال شورای نگهبان برای تایید وتشکیل وزارتخانه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی خبرداد.

آناهید نیوز- جبار کوچکی نژاد، در هم اندیشی با اعضای دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران، جامعه تورگردانان و دیگر نمایندگان مجلس درباره آینده تشکیل وزارتخانه گردشگری گفت: تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی  دوبار لایحه  فوریتی  آورده است و در این میان دولت خواستار تشکیل برای بعضی از وزارتخانه ها همچون وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت مسکن و شهرسازی و… شده است اما؛ در این میان نمایندکان مجلس فقط با تشکیل وزارتخانه شدن میراث فرهنگی و گردشگری موافقت کرده و با تمام اخطارهایی که درباره خلاف قانون آن داده شده بود،رای مثبت دادند و این نشانه نگاه مثبت نمایندگان به حوزه گردشگری است.

 

 

میراث فرهن

 

وی اضافه کرد: در حال حاضرشورای نگهبان برای تایید وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری ۲ اشکال گرفته اند  و اعلام کرده اند  که قوانینی که خلاف شرع است و قبل از انقلاب  تصویب شده است، آیا انها هم شامل می شود؟ که ما هم در جواب گفتیم این قوانین شامل نمی شود و حذف است.

کوچکی نژاد توضیح داد: اشکال دیگری که شورای نگهبان مطرح کرده است درباره اصل ۷۵ است که ما آن را اصلاح کرده ایم و دوباره اصلاح می کنیم تا نظر شورای نگهبان تامین شود.

رئیس فراکسیون گردشگری از بررسی طرح وزارتخانه شدن گردشگری زیر نظر کمیسیون اجتماعی خبرداد و بیان کرد: نگاه های مختلفی برای این وزارتخانه وجوددارد که مثلا مناطق ازاد و سازمان حج و زیارت  زیر مجموعه این وزراتخانه باشند یا دیگر بخش های دولت به آن اضافه شوند.

او در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه ارتباط سازمان میراث فرهنگی با مجموعه تشکل های گردشگری  ضعیف است و گفت: این وظیفه ماست که ارتباط با بخش دولتی و بخش خصوصی را فراهم کنیم و سعی می کنیم میزبان جلسه ای با حضور دکتر مونسان و تشکل های گردشگری باشیم.

کوچکی نژاد درباره نحوه فعالیت تشکل های گردشگری توضیح داد: در قانون برنامه ششم توسعه  که مربوط به حوزه گردشگری است  تکلیف فعالیت تشکل های مشخص شده است و در آنجا مطرح شده است که صنعت گردشگری تابع شرایط خاص است و از قوانین صنفی  پیروی نمی کند.

او ادامه داد:ما به سازمان میراث فرهنگی تذکرات لازم را داده ایم  و خواسته ایم که  این آیین نامه را به هیات وزیران  ببرد و تصویب کنند  و آن راساماندهی کنند.

در ادامه این نشست  نادری عضو کمسیون اقتصادی مجلس درباره مالیات و ارزش افزوده مواردی را مطرح کرد.

همچنین میرزاده عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری با اشاره به اینکه مجلس می تواند در زمینه قانونگذاری پشتیبان گردشگری باشد از فعالان بخش خصوص خواست موارد قانونی که نیاز به اصلاح، وضع  یا حذف دارد در نشست های گوناگون  را مطرح کنند تا نمایندگان مجلس می توانند نقش خود را در این زمینه ایفا نماید.

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."