• تاریخ خبر : شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۶:۴۲

شیروان دره


شیروان دره از میراث‌ با ارزش زمین‌شناسی است که رسوبات آتش‌فشان سبلان منظره‌های حیرت‌انگیزی را در آن به‌ جا گذاشته است. آبگرم‌های زیادی در مسیر این دره وجود دارد که برخی از آن‌ها به صورت آبشار در‌آمده‌اند و رسوبات گوگرد آن‌ها مناظر زیبایی را پدید آورده است. در این میان شابیل از معروف‌ترین این آب‌گرم‌ها است که آب آن دارای خاصیت‌ درمان پادرد و کمر درد است و برای اعصاب مفید است.این منطقه در جنوب غربی مشکین شهر و در دامنه‌ی غربی کوه سبلان قرار دارد.

 

 

شیروان دره1

 

افسانه‌های زیادی در مورد این منطقه‌ی بکر و دیدنی با طبیعت وصف‌ناپذیرش وجود دارد. مردم محلی بر این باورند ک شیروان دختری بوده است که چون به وصال عشق خود نرسیده، از بلندی خود ا به این دره انداخته است. هم‌چنین در مورد دریاچه‌ی آت‌گولو در سمت غرب شیروان دره نیز نقل می‌شود که زمانی که بابک خرمدین کشته می‌شود، اسب وی از دوری صاحبش خود را به این دریاچه می‌رساند و در آن مخفی می‌شود و شاهسون‌ها می‌گویند این اسب گاهی از دریاچه خارج شده و زیر نور ماه به دنبال صاحب خود شیهه می‌کشد.
دریاچه‌ی زیبای آت‌گولو در سمت غرب شیروان دره واقع شده است. برای ورود به این منطقه باید از کنار آبشاری با ارتفاع ۴۰ متر به سمت پایین رفت که توصیه می‌شود حتما وسایل لازم برای فرود به همراه داشته باشید

 

 

شیروان دره

 

شیروان3

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."