• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۵۱

دایرشدن مرکز فرهنگی روسیه در تهران


دبیراول سفارت روسیه از دایرشدن مرکز فرهنگی روسیه در تهران خبرداد.

الکساندر مازیرکا،دبیر اول سفارت روسیه در تهران در گفت و گو با آناهید نیوز ضمن بیان این خبر گفت:یکسال و نیم است که به تهران آمده ام و هدف اصلی توسعه روابط علمی و فرهنگی بین ایران  و روسیه است.

 

 

سفارت روسیه

 

او گفت: برنامه داریم مرکز فرهنگی روسیه را  تا سال دیگر در تهران دایر کنیم . هدفمان از ایجاد این مرکز ارائه و معرفی فرهنگ روسی برای مردم ایران و همچنین برگزاری نمایشگاه های هنری مختلفی است همچنین می خواهیم همایش های علمی و فرهنگی را برگزار کنیم .اگر امکانش باشد گروه های هنری،موسیقی، فیلم، تئاتر و نمایش را به ایران بیاوریم

او ادامه داد: همچنین می خواهیم دوره زبان روسی را اموزش دهیم چرا که می بینیم در این مدتی که در تهران هستم بسیاری از مردم ایران علاقمند به آموزش زبان روسی هستند.

فعالیت  ۱۰ ساله مرکز فرهنگی تهران در مسکو

مازیرکا گفت: همانطور که می دانید مرکز فرهنگی ایران بیش از ۱۰ سال است که در روسیه فعال است و بر اساس این فعالیت هنر ایران در روسیه بیشترشناخته شده است تا هنر روسیه در ایران.

ما با مرکز فرهنگی ایران در روسیه همکاری می کنیم که چه برنامه ای مورد پسند مردم ایران است و پیشنهادهای انان را می پذیریم تا بتوانیم هنر روس را آنطور که شایسته است، در ایران معرفی کنیم.

او ادامه داد:در سال های اخیرتعداد توریست های روس به ایران افزایش یافته است.مردم روسیه بیشتر تمایل دارند که بیشتر آثار تاریخی را ببنند و با مردم ایران و فرهنگ ایران آشنا بشوند.در این سال ها تعداد افرادی که می خواهند زبان فارسی را یاد بگیرند رو به افزایش است و  نه تنها مرکز فرهنگی ایران در مسکو این کار را انجام می دهد، بلکه در سنت پترزبورگ و دیگر شهر های روسیه زبان فارسی آموزش داده می شود.

 

دبیر اول سفارت روسیه در تهران در زمینه لغو ویزای گروهی بیان کرد: مقدمات انجام این کار انجام شده است و به زودی این کار انجام می شود و سفرهای گروهی می توانند بدون ویزا به روسیه سفر کنند.ولی دریافت  ویزای انفرادی تا ۲۰ روز طول می کشد و با ویزای توریستی می توانند اقدام کنند و تا ۳۰ روز می توانند در روسیه اقامت کند.

 

شادی کابیانی- آناهید نیوز

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."