• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۹:۲۵

سفر به آفریقای جنوبی را برای گردشگران آسان می کنیم


گفت وگو ی آناهید نیوز با قائم مقام وزیر گردشگری آفریقای جنوبی
سفر به آفریقای جنوبی را برای گردشگران آسان می کنیم
شاید یکی از مکان هایی که ایرانی ها آن را به واسطه شخصیت و رئیس جمهور مطرحش می شناسند، آفریقای جنوبی باشد آن هم به دلیل نلسون ماندلا، اما کشور آفریقای جنوبی طبیعتی زیبا دارد،که محبوب طبیعت گردان دنیاست،مدتی پیش «توکوزیل اکسا» قائم مقام وزیر گرشگری آفریقای جنوبی،به همراه هیات بلند مرتبه ای مهمان کشورمان بود، گفتگوی آناهید نیوز با قائم مقام گردشگری آفریقای جنوبی از نظرتان می گذرد:

 

 

20151108_151302

 

 

خانم «توکوزیل اکسا» شما به همراه هیاتی به ایران سفر کرده اید، هدفتان از این سفر چه بود؟آیا می خواهید گردشگری میان ایران و آفریقای جنوبی را توسعه دهید؟
هدف ما از سفر به ایران ملاقات با رئیس جمهور«روحانی» برای برقراری روابط حسنه بین آفریقای جنوبی و ایران است ؛ همچنین گردشگری و مسائلی همچون گردشگری و شناسایی راههای رشد اقتصادی، إیجاد فرصت های شغلی، تعویض ایده هایمان، سرمایه گذاری در ایران، تبادل تجربه ها و مدیریت بازارها از دیگر اهداف ما برای سفر به ایران بود.
ما به دنبال رشد گردشگر بین دو کشور هستیم. در حال حاضر ایران جز مقاصد اصلی گردشگری برای آفریقای جنوبی محسوب می شود و ما می خواهیم این آمار را افزایش دهیم. این آمار توسط تحریم های موجود یا برداشتن آنها قابل تغییرند. همچنین اقتصاد جهانی می تواند بر روی این ارقام تاثیر بگذارد. در کنار اینها ما دوست داریم علائق إیرانی ها را برای سفر به آفریقا پیدا کنیم.

شما نخستین بار است که به ایران سفر می کنید؟ ودیدار شما مسئولان گردشگری ایران چه زمینه های مساعدی را برای همکاری فراهم می کند؟

بله من با یک تیمی از وزرا به ایران آمده ام. وقصد دارم که مهره های اصلی در صنعت گردشگری در ایران شناسایی کنیم . تا از این طریق متوجه شویم که چه چیزی یک گردشگر را ترغیب به سفر به آفریقای جنوبی می کند و مردم تا چه نسبت به آفریقای جنوبی اطلاعات دارند وبرای سفرهای خود چه برنامه ریزی هایی دارند. در سفرمان به ایران سعی خواهیم کرد با دفاتر خدمات مسافرتی، راهنما ها و برگزار کنندگان تور در ایران نشست برقرار کنیم.

نشست امروزما به اینجا منتهی می شود که بفهمیم دقبقا چطور و چگونه و در چه زمینه ای می توانیم با تور اپراتورهای ایران همکاری کنیم. در ضمن برای ما شرایط و فرصت هایی وجود دارد که بتوانیم سفر از ایران را به آفریقای جنوبی آسان تر کنیم. به عنوان مثال با فهمیدن و آسان تر کردن مساله صدور روادید که واقعا امروزه کار مشکلی است. این مشکلی بوده که دولت آفریقای جنوبی طی دو هفته اخیر آن را تسهیل داده برای هر مسافری از هر نقطه ای در دنیا؛ چون ما اعتقاد داریم که باید سفر به آفریقا را برای گردشگران آسان کنیم و دسترسی به روادید را ساده کنیم. اینها توضیحاتی بودند که نشان می دهند آفریقای جنوبی چطور در حال آسان کردن پروسه جذب گردشگر است.

آفریقای جنوبی به واسطه نلسون ماندلا در ایران شناخته شده است. چه کارهای دیگری باید برای شناخته شدن آفریقا در ایران انجام شود؟

موسیقی ، غذای ، فرهنگ آفریقای جنوبی از جمله روش های معرفی آفریقا در ایران است هریک از این بسته ها ظرفیت های بی نظیری برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر در آفریقای جنوبی دارد؛ همچنین تبادل اطلاعات و برگزاری سمینارها بین این دو کشور.
من دعوتنامه برای آمدن به ایران به همراه ۱۰ نفر دیگر از تجار بزرگ داشتم. افزایش بسته های پیشنهادی مسافرتی و تجاری در آفریقا نیز می تواند این کمک را به کسانی بکند که قصد سفر به آفریقای جنوبی را داشته باشند.

 

 

افریقا

 

 

مردم آفریقای جنوبی چه غذاهای سنتی ایران را دوست دارند؟

ما خیلی کباب در این مدت خوردیم. غذاهای گوشتی و کباب. شباهت های بسیاری بین دو کشور وجود دارد. همچنین آفریقایی ها نیز غذاهای بسیاری دارند که می تواند با ذائقه ایرانی ها جور باشد. ما در آفریقا ١١ زبان رسمی داریم. البته بسیار بیشتر از ١١ زبان داریم که هر کدام آنها مربوط به فرهنگ ها و غذاهای مختلف می شوند. من از هر غذائی که اینجا خوردم لذت بردم اما کباب های شما بی نظیر بودند.

تا چه زمان در ایران هستید؟ودر این مدت قصد دارید از چه مکان ها و سایت های تاریخی ایران بازدید کنید؟

اقامت ما در ایران یک هفته است و قصد داریم به مکانهای تاریخی برویم و از جاذبه های توریستی دیدن کنیم. در سال ١٩٩٩ نلسون ماندلا به ایران سفر کرد و حالا ما می توانیم این ارتباط را ادامه بدهیم و بفهمیم که چگونه می توانیم ایرانیان را به سفرهای توریستی به آفریقای جنوبی تشویق کنیم تا به مسایل اقتصادی هر دو کشور کمک کنیم چون هر دو کشور سابقه مشابهی از نظر اقتصادی و سرمایه گذاری دارند. آفریقای جنوبی را در ایران خوب می شناسند چون همه با نلسون ماندلا آشنایی دارند. غیر از شناخت اسم رئیس جمهور ما می خواهیم بدانیم که چه علایق دیگری می تواند ایرانیها را به سفر به آفریقای جنوبی تشویق کند. حتی ما حاضریم شرایط سرمایه گذاری بیشتری را فراهم کنیم که ایرانیها در آفریقا سرمایه گذاری کنند.
گفت وگو:شادی کابیانی- آناهید نیوز


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."