• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۳:۱۷

شاید هتل لوکس پنینسولا به تهران بیاید


گفت و گو با مدیر عامل پنینسولا
شاید هتل لوکس پنینسولا به تهران بیاید

ساختمانی قدیمی و پر از خاطره را برای ساختن خاطره های جدید انتخاب کرده اند، تمام هدفشان را بر رضایت مسافر قرار داده اند،ماشین های شیک و نوستالوژیک دار را همراه مسافران خود می کنند. سالانه بیش از ۸۰ سفر به مقاصد مختلف از جمله خاورمیانه انجام می هند تا هتل خود را معرفی کنند. ساده، مهربان و متخصص بودند؛ وقتی از هتل پنینسولا حرف می زدند برق در چشمانشان موج می زد.
بیش از ۱۰ هتل در دنیا از جمله هنک گنگ ، شانگهای، توکیو، نیویورک ، شیکاگو، بانکوک و… دارد.از این رو به هتل زنجیره پنینسولا معروف شده است .ایران را برای سابقه طولانی با فرانسه انتخاب کرده بودند، به دعوت یکی از آژانس های مطرح در کشورمان دعوت شده بودند، فرصتی برای دیدن زیبایی های ایران نداشتند ولی از داشته های ایران خبر داشتند.”ایزابل بویر Isabel Bouvier” مدیر بازار یابی و “نیکلاس بلیارد Nicolas Beliard ” مدیر عامل هتل پنینسولا پاریس که هفته پیش میهمان کشور مان بودند، به گفتگو نشسته ایم. متن زیر حاصل این گفتگو است که از نظرتان می گذرد:

 

 

 

IMG_2299

 

• هدف شما از سفر به ایران چه بوده است؟

هدف اصلی سفر به ایران معرفی هتل پنینسولا پاریس و تمامی امکاناتی که این هتل می تواند به تمامی گردشگران ایرانی که قصد سفر به پاریس را دارند، بدهد.

• سفر کوتاه مدت شما به ایران ، به تنهایی خود می تواند دلیلی بر بررسی شرایط سرمایه گذاری و ساخت هتل در ایران باشد، آیا در سفر خودبه این هدف هم توجه داشتید؟

در حال حاضر هدف ما فقط معرفی هتل پاریس بوده است. قصدی برای احداث و ساخت هتل در ایران را نداریم. در آینده ای بسیار نزدیک هتل پنینسولا هتلی در لندن، استانبول و در میانمار افتتاح می کند؛ این پروژه بسیار بلند مدت است و نمی توان گفت در حال حاضر روی ایران ایده ای برای ساخت هتل داشته باشیم ولی، چرا که نه؛شاید بعد ها پنینسولا تهران هم بیاید.ولی اگر شما پیشنهاد بسیار خوبی به ما بدهید ما حتما از آن استقبال خواهیم کرد.
• در این سفر خود به ایران با چه گروه هایی دیدار داشتید و آیا در این دیدار ها به اهدافی که داشتید نزدیک شدید؟

در این دوروز اقامتمان در ایران با بیش از ۱۰ شرکت دیدار داشته ایم و در این ملاقات ها هتل پنینسولا را به آنها معرفی کردیم .دلیل اصلی آن این بوده است که بخش بسیار زیادی از مسافران ایرانی به فرانسه و مخصوصا پاریس سفر می کنند و هتل پنینسولا جاذبه و فرصت خوب و مناسبی برای مسافران ایرانی است. بسیار خوش بین هستیم که بتوانیم میزبان مسافران ایرانی در هتل پاریس باشیم.

• این نخستین سفر به ایران با دید تجاری و معرفی هتلتان به ایران است؟

بله

• آیا دلیل این سفر در شرایط کنونی جهان می تواند برگرفته از شرایط ایران و ارتباطات نزدیکی که ایران با اتحادیه اروپا دارد، باشد؟شما توسعه گردشگری بین ایران و اتحادیه اروپا را بعد از توافقات هسته ای چگونه می بینید؟

این زمان را برای سفر به ایران انتخاب کردیم ؛چرا که در حال حاضر چراغ گردشگری متاسفانه در فرانسه خاموش شده است بعد از بمب گذاری ها پس از نوامبر ۲۰۱۵ مقداری امنیت فرانسه و پاریس زیر سوال رفته و تعداد گردشگران بسیار کم شده اند و ما اینجا هستیم که گردشگری فرانسه را دوباره شکوفا کنیم.اما چرا ایران؟ به دلیل اینکه از سال های بسیار قبل تبادل فرهنگی و اشتراکات فرهنگی بین دو کشور زیاد بوده است؛ ما خواهان و افزایش این تبادلات و اشتراکات هستیم .باید اضافه کنم؛ هتل پنینسولا پاریس بسیار جوان است و یکسال ونیم است که روی پاهایش ایستاده است مسلما در گذشته نمی توانستیم بیاییم چون هتلی نداشتیم، با انجام توافقات رفت و آمد های گردشگران دوکشور تسهیل شده است و سخت گیری های گذشته کمتر دیده می شود، ما از این فرصت برای جذب گردشگران ایرانی برای هتلمان استفاده کردیم.

 

 

پنیس

 

• آنچه من از گذشته هتل پنینیسولا بدست آورده ام، ظاهرا این هتل از سال های بسیار دور و از سال ۱۹۰۷ فعال بوده است، اطلاعات بیشتری می تواند در این زمینه ارائه کنید؟

بله درست است از سال ۱۹۰۸ ساختمان فعلی هتل به نام “هتل مجستیک “بوده است. در قرن هجدهم همانطور که می دانید آغاز ساخت و فعالیت هتل های بزرگ در پاریس بوده است یکی از نویسندگان مشهورآمریکایی در آن زمان درباره هتل مجستیک نوشته ای دارد، چرا که در آن زمان مدت زمانی در آن هتل زندگی می کرده است.هتل مجستیک ۳۰ سال درآن ساختمان فعالیت کرد تا وقتی که ساختمان هتل به مدت ۱۵ سال به یونسکو اجاره داده شد.بعد از یونسکو وزارت امور خارجه فرانسه آن ساختمان را برای فعالیت های خود گرفت تا قبل از سال ۲۰۰۰ هم مرکز کنفرانس های بین المللی شده بود.
در سال ۱۹۷۳″ هنری کیسینجر” وزیر سابق امور خاریجه آمریکا امضا توافق نامه پایان جنگ ویتنام را در همین ساختمان به امضا رساند.تا سال ۲۰۰۰ که خانواده پنینیسولا ساختمان این هتل را در پاریس از دولت فرانسه خرید و پس بازسازی آن را تبدیل به هتل پنینیسوالا کرد.

• در پاریس هتل لاکچری و لوکس بسیار زیاد است چه ویژگی این هتل را از دیگر هتل های پاریس متمایز می کند؟به خصوص برای مسافران ایرانی؟

همانطور که شما گفتید پاریس هتل های لوکس زیادی دارد .یکی از ویژگی های خاص این هتل ساختمان آن است که برای سال ۱۹۰۸ است.آن به زیبایی مرمت و تبدیل به هتل شده است.درحقیقت هتل پنینیسولا پاریس هتلی مجلل و تاریخی است . در این هتل یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی ها که در هتل های نوساز مورد استفاده قرار می گیردو شاید در هتل های دیگر پاریس نباشد، مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان نمونه یکی از ویژیگی ها که در هتل پنینسولا پاریس است ، کنترل همه امکانات اتاق به عنوان نمونه روشنایی، تلویزیون و… به صورت هوشمند وتوسط یک تبلت که به ۱۱ زبان دنیا ، کنترل می شود.

 

 

ایزابل

 

• شما قسمت سوال دوم من را درباره اینکه چه امکاناتی به گردشگران ایرانی را می دهید، پاسخ نگفتید؟

سه رستوران بسیار فوق العاده در پنینسولا به خدمات رسانی می پردازد که یکی از انها یک رستوران چینی استو خانواده پنینیسولا به شدت خواهان ادامه این رستوران هستند.
برند حلال داریم. از این موارد هم بگذریم ، بسیاری از هتل به استخر و اسپا بسیار توجه دارند. هتل پنینسولا پاریس سالن های ماساژ درمانی و طبی بسیار مناسبی دارد. که در آن به مسئله درمان توجه کرده است .یکی دیگر از ویژیگی های آن این است که ماشین ها و حتی دوچرخه که رنگ سبز پنینسولا دارند. در اختیار مسافرانی است و ترانسفر های فرودگاهی آنها با ب ام دبیلو سری ۷ انجام می شود. پنینسولا دارای “رولز رویس فانتوم ۱۹۳۷ “.سیترون سی وی “.
ولی مهمترین بخش هتل، استخر ۶۰۰ نفری آن است .تمامی این ویژگی ها هتل پنینسولا را از دیگر هتل های پاریس متمایز می کند.؛ این ویژگی ها توانسته اند موقعیتی را برای مسافران فراهم کنند که همه بسیار خوشحال و راضی در هتل زندگی کنند و هتل را ترک کنند. امیدوارم پرنسل جوان هتل پنینسولا که بسیار خوب کار می کنند توجه مسافران ایرانی را به خود جلب کنند.

*آیا در دیدار تان با مدیران شرکت های مختلف ایرانی، قراردادی منوط به همکاری منعقد می کنید؟

خیلی زود است که ما بخواهیم قرار داد های بزرگ به امضا برسانیم. هدف ما در درجه نخست معرفی هتل پنینسولا است.ما کیفیت برایمان بیشتر از کمیت مهم است .با شرکت هایی ملاقات می کنیم که میهمانان خاص دارند می خواهیم که هتل پنینسولا را هم به مسافران خود معرفی کنند.

• هتل پنینسولا آیا هتلی گران قیمت است؟
با توجه به قیمت هتل هایی که در تهران دیدیم با امکاناتی که دارند، مطئن باشید هتل پینیسولا با توجه به امکاناتی که دارد در فرانسه آنقدر گران نیست

• آیا قصدتان با شرکت هایی که در ایران ملاقات کردید آیا این است که در ایران نمایندگی داشته باشید؟

هدف اصلی این است خدماتی که در پنینسولا ارائه می شود را به ایرانی ها بدهیم ودر این ۲ روز اقامت مدت زمان کمی است که بتوانیم حرف بزنیم و یکی از آژانس را به عنوان نماینده معرفی کنیم ، چون دو روز در ایران بودیم و این مدت بسیار کم است که تصمیماتی در این باره بگیریم.
پنینسولا پاریس بسیار جوان است، و۲ روز اقامت فرصت اندکی است که بتوان که این سوالات را پاسخ گفت.

• شما هدفتان را معرفی پنینسولا عنوان کردید ولی باید بگویم در حال حاضر با توجه به موقعیتی که ایران دارد ، بسیاری از گردشگران خارجی و هیات های دولتی خارج برای انجام مناصبات خاص به ایران سفر می کنند و در بعضی مواقع ایران با کمبود هتل روبرو است، این تقاضا آیا شما را به این فکر نمی اندازد که در ایران هتلی بسازید یا هتلی را تحت پنینسولا در اختیار بگیرید؟ باید اشاره کنم که در حال حاضر فاینانس و سرمایه گذاری از سوی دولت ایران مورد حمایت قرار می گیرد؟

همانطور که گفتم هتل پنینسولا در آینده ای نزدیکی در لندن، استانبول و میانمار؛ ۳ پروژه دارد که از نظر فاینانس بسیار گران است و در حال حاضر در آینده بسیار نزدیکی نمی تواند روی ایران فکر کند شاید بعدا.

• اگر قرار بر انتخاب باشد با توجه به شرایط فعلی ایران، ایران شاید وضعیت مناسب تری نسبت به میانمارداشته باشد؛چرا که برگشت سرمایه و سود بیشتری از سرمایه گذاری در ایران نصیب شما خواهد شد؟چرا ابتدا ایران را انتخاب نکردید؟

سرمایه گذاری در میانمارکار قلبی است و وقتی شما آنجا می روید، فضای آنجا بسیار تاثیرگذار است.باید اضافه کنم بر این مطلب ۲ دلیل اصلی ؛ ۱- موقعیت جغرافیایی میانمار است که یک ساعته به بانکوک می توان رسید چون مرکزیت هتل های پنینسولا در بانکوک است و این فاصله یک ساعته کارها را بسیار آسان می کند. دلیل دوم آن شخصی است چرا که برای نخستین بار زمانی که ساختمان هتل پنینسولا میانمار قرار است ساخته شود را دیدم قلبم از جا کنده شد و به یکباره خواستم هتلی در این منطقه داشته باشیم.
تمام هتل های پنینسولا در سراسر دنیاهتل های خصوصی و خانوادگی است زمانی که اینطور باشد حساسیت بیشتری برای احداث یک هتل صرف می شود.
وقتی رئیس هتل های زنجیره ای پنینسواا درباره هتل پنینیسولا پاریس صحبت می کند همانند این است که درباره بچه هایش حرف می زند.

 

 

پنیس1

آیا شما سفرهای دیگری به خاورمیانه داشته اید؟

بله- حداقل سالی یکباربه خاورمیانه می رویم، و مقاصد جدید را برای هتلمان انتخاب می کنیم. هدف پنینسوالا این است در کشورهایی که پتانسیل جذب گردشگر را دارندبه بازار یابی می پردازد و در این صورت هر جایی که فکر کنند این بازار وجود دارد ، می روند.هیچ محدودیتی در انتخاب مقاصد ندارند و ۸۰ سفر در طول سال برای رسیدن به این منظور انجام می دهیم.

• بیشتر مسافران هتل شما از چه کشور هایی هستند؟

به طور کل در پاریس می توان گفت، که یک سوم مسافران از آمریکای شمالی و جنوبی و یک سوم آسیا و یک سوم دیگر تمام اروپا.این توازن را دوست داریم و همیشه رعایت کنیم. نمی خواهیم یک منطقه را بیشتر مورد توجه قرار دهیم تا منطقه دیگر.
• هتل پنینسولا هتلی تاریخی است، این جنبه تا چه میزان در جذب گردشگر مهم بوده است و آیا دیگر ساختمان های هتل پنینسولا در کشور های دیگر هم معماری شبیه هتل پاریس دارند؟

بله همیشه سعی پنینسولا سعی شان این است ساختمان هایی که از نظر تاریخی مهم هستند و قدمت تاریخی دارند را به هتل تبدیل کند و برای این منظور زمان زیادی را برای پیدا کردن ساختمان صرف می کنند. هتل پنینسولا هنگ کنک ۸۵ ساله است. هتل لندن ساختمان تاریخی نیست ولی موقعیت مکانی آن آنقدر خوب بود و آن را خریدند و یک هتل نوساز را در آن مکان قرار است که بسازیم.برای انتخاب هتل ها یا گذشته تاریخی ساختمان یا موقعیت مکانی باعث انتخاب هتل ها خواهندشد.

*مهمانوازی یکی خصیصه های بارز ایرانی هاست و شاید اگر به کسی در ایران بگویید می خواهم مهمان شما شوم با آغوش باز شمارا بپذیرد؟ در این مدت کوتاه اقامتتان در ایران آیا شاهد مهمانوازی ایرانی ها بودید؟

ما در این مدت مهمان خانه کسی نبودیم ولی در تمام شرکت هایی که برای ملاقات رفتیم با روی گشاده و گرمی خاصی از ما پذیرایی کردند وسوالاتی که راجع به هتل از ما می پرسیدند ، نشان از این است که دوست دارند خارجی ها را بپزیرند.

 

 

نیکول

 

• هرچند سوال های روزنامه نگاران تمام نمی شود ولی به عنوان آخرین سوال می خواهم بدانم در این مدت اقامت کوتاه سطح ارائه خدمات را در هتل های ما چگونه دیدید؟

برای من شخصا اینکه سطح خدمات چگونه است ، خیلی مهم نیست ؛ اینکه حس کنم افرادی که این خدمت را انجام می دهند با جان و دل باشند و من این دل و جان بودن را در هتلی که هستیم از خیلی هاشون حس کردیم و هیچ کاری به خوب بودن و بد بودن خدمت ندارم؛ ولی بعضی ها این حس را در من به وجود آوردند، در آسیا همیشه در مورد کارکنان هتل هیچ وقت نمی گویند که سرویس دهی چگونه بود،همیشه از گشاده رویی و مهربانی آنها سخن می گویندولی در اروپا در مورد سرویس دهی همه چیز خوب است،ولی بعضی مواقع آنچه در آسیا پیدا می کنیم در اروپایی نیست واینجااست که ما سعی می کنیم تفاوت ها را حس کنیم.

گفت و گو عکس: شادی کابیانی- آناهید نیوز


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."