• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۳:۴۸

من در ایران هر روز به کشف های جدید می رسم


سفیر جمهوری صربستان در ایران در گفت و گو با آناهید نیوز؛
من در ایران هر روز به کشف های جدید می رسم

صربستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی با مناظر چشم‌نواز طبیعی فراوان به حساب می‌آید. از جمله مناظر زیبای این کشور می‌توان به علفزارهای بی‌انتها، جنگل‌های وسیع بکر و سرسبز، غارهای سنگ آهکی باشکوه، دریاچه‌های کوهستانی دل‌انگیز، چشمه‌های آب گرم متعدد و تپه‌های سرسبز و چشم‌نواز اشاره کرد .

آناهید نیوز- شادی کابیانی. همه آنها صربستان را تبدیل به بهشتی برای عاشقان و دوستداران طبیعت می‌کنند. دراگان تودوروویچ، سفیر کشور صربستان در ایران است که به تازگی استوار نامه خود را به رئیس جمهور تقدیم کرده است. او عزمی برای گسترش و توسعه گردشگری بین ایران و صربستان برداشته است. آنچه می خوانید گفتگوی آناهید نیوز با اوست:

 

 

--------------1

 

- به نظر شما لغو روادید( ویزا) در ایران و بلگراد چه منافعی برای توسعه گردشگری ایران و بلگراد دارد؟

دولت ما دو ماه پیش تصمیم گرفت تا صدور روادید برای شهروندان ایران را لغو کند. این اول از همه نشانه ای از دوستی است. و دوم اینکه، آرزوی ما تقویت همکاری با ایران است، تقویت همکاری در زمینه گردشگری و جذب بسیاری از بازرگانان و سرمایه گذاران. ما از ایران درخواست نکردیم که این کار را انجام بدهد. اما؛ دولت ایران همان تصمیم را برای لغو ویزا برای شهروندان صربستان به تصویب رساند؛ بنابراین می¬توانیم انتظار داشته باشیم در چند سال آینده بسیاری از ایرانیان به صربستان سفر کنند و برعکس. همینطور در گردشگری و در کسب و کار، بنابراین این تصمیم بسیار خوبی است و نشانه ای است که من به شما در مورد دوستی بین دو کشور گفتم.

- صربستان پس از لغو روادید، چه فعالیت هایی را برای گردشگران ایرانی انجام می دهد؟

ما فکر می کنیم این یک فرصت بزرگ برای گردشگری ایران و صربستان است. ایرانی ها می توانند به صربستان مراجعه کنند تا زیبایی کشور ما را ببینند و هم¬چنین مردم من می توانند زیبایی های ایران را ببینند. بنابراین من فکر می کنم که گردشگری یکی از بهترین زمینه های همکاری دو کشور خواهد بود. و خیلی زود ما رویدادهای بسیار جالب را در زمینه گردشگری می بینیم؛ زیرا مقامات ایران گروه دوستی پارلمان ایران، خانم سلحشوری، در بلگراد بود و توسط وزیر امور خارجه، رئیس مجلس، و وزیر گردشگری در صربستان پذیرفته شد. و آنها توافق¬نامه بسیار خوبی را انجام دادند. ما خیلی زود نتایج مثبتی از بازدید وی، خصوصا در زمینه گردشگری، خواهیم دید.

 

 

--------------2

-

به نظر شما برای گردشگران ایرانی چه مکان های دیدنی در بلگراد مناسب است؟

صربستان یک کشور دارای طبیعت زیبا با رودخانه ها و کوه های بسیاری است. بنابراین من فکر می¬کنم که دوستان ما و گردشگران ایرانی مکان هایی جالب برای گردشگری را کشف خواهند کرد.

به نظرشما چه رویدادی برای ایرانیان جالب خواهد بود؟

– من فکر می کنم که همه برنامه ها و رویدادها برای شهروندان ایرانی جالب خواهد بود؛ زیرا مردم صرب مانند مردم ایران بسیار مودب و بسیار مهمان نواز هستند. من مطمئن هستم که ایرانی ها صربستان را مانند کشور خود احساس خواهند کرد، زیرا صربستان چیزهای زیادی را برای دیدن ارائه می دهد. برای مثال در بلگراد دو رودخانه وجود دارد، رودخانه های بسیار خوبی وجود دارد؛ در شهر قدیمی شهر بلگراد، از قرن اول، قبل از رم ایتالیا، مکان های بسیاری وجود دارد؛ پس از آن ورود ترک ها به این شهر قدیمی اتفاق افتاد و این یک مکان بسیار معروف در بلگراد است که شما می توانید پیاده به آنجا بروید زیرا در آنجا ترافیک نخواهد بود. این خیلی مهم است. بنابراین من فکر می کنم که گردشگران ایرانی بسیاری از مکان های مختلف را بازدید خواهند کرد.

- چند روز برای بازدید از صربستان برای ایرانی ها کافی است؟

– هفت روز برای صربستان به نظر من بهترین است، اما همانطور که یکی از دوستان ما می-گوید، بازدید صربستان می¬تواند با بازدید برخی از کشورهای دیگر به عنوان مثال با بوسنی و یا مونته نگرو ترکیب شود. چند روز در صربستان و چند روز در این کشورها، در این صورت حدود ۱۰ روز کافی است، در ۱۰ روز شما می توانید مکانهای بسیاری را ببینید زیرا فاصله ها مانند فاصله ها در ایران نیستند. شما می توانید در حداکثر چهار ساعت با اتوبوس به هر نقطه از صربستان دسترسی پیدا کنید.

 

 

--------------11

 

– چه شهرها و مکان هایی را از ایران دیده اید؟
– متاسفانه من فقط سه ماه است که اینجا هستم. بنابراین جاهای خیلی زیادی را ندیدم. من در بسیاری از نقاط تهران بودم.
به ایران خوش آمدید!
– خیلی ممنون. من خیلی خوشحالم. در اصفهان بودم و از همه چیزهایی که در اصفهان و تهران دیدم شگفت زده شدم. هر روز چیزهای جدیدی را کشف می کردم و برنامه من بازدید از کل کشور از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق است. اما گام به گام.

- به عنوان اخرین سوال مهم ترین نقاط برجسته صربستان برای ایرانی ها فکر می کنید کدام است؟

– بسیار مهم است که بگویم که نمیتوانم به شما پاسخ بدهم، زیرا به این معنی است که من بخشی از صربستان را معرفی می¬کنم بخش دیگری را نه.توصیه می کنم بهتر است خودتان تصمیم بگیرید و کشف کنید که کجا برای شما مناسب است.

– پس منظورتان همه جا هست؟

– بله دیدن جاذبه های صربستان را توصیه می کنم.
– خیلی ممنون.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."